Deee

Větné členy, pomoc

Ahoj, potřebovala bych pomoct s větnýma členama, máme úkol a nevím si rady na 100% a byla bych ráda, kdyby mi někdo zkontroloval zda mám dobře, to co jsem napsala a co dělat s tím co nemám vyplněno. Nevím to neboť na ně a zármutku.. a pak v té druhé větě, napadl mě jen pkn ale to by asi muselo být u všeho a to se mi nějak nezdá. Každopádně předem děkuju.. http://img16.raj­ce.idnes.cz/d1602/9/­9352/9352216_bb1e35b274d­b48d048c7c9a6a­a522835/images/j­.jpg?ver=0

Nejlepší odpověď
annas

Měla jste věty vložit do otázky. Z přílohy se nedá okopírovat, špatně se kontroluje. .

neboť na ně hraběnka ve svém zármutku zapomněla.
neboť – souřadicí spojka
zapomněla na ně – na koho, co ?
zapomněla v zármutku – zkuste sama, co je vhodnější – kdy zapomněla? za jakých podmínek zapomněla?

ve svém zármutku – v jakém zármutku?

skrýval smotek kůže se vzkazem ztraceného hraběte
(smotek) kůže se vzkazem – Pkn
vzkazem hraběte – Pkn
ztraceného hraběte – Pks

Zapamatujte si, větný člen, který rozvíjí podstatné jméno je vždy přívlastek: shodný nebo neshodný.