Makina

Věta: We decided........our money on a new sports car. A)spending B) to spend C) spend

Prosím, můžete mi někdo vysvětlit, co patří do této věty (místo teček), ale hlavně co přesně znamená, když je ke slovesu v infinitivu připojeno to TO
Doplňuji:
A jaký máte názor na větu: SHE OFTEN ..... TO MUSIC WHEN SHE DOES THE HOUSEWORK. A) TO LISTEN B)LISTENS C)LISTENING

Nejlepší odpověď
Vojtěch

Jsem přesvědčen, že správně je B neboť se jedná o vazbu s infinitivem.

Tak mi to nedalo a našel jsem tento odkaz. Je tam několik podobných příkladů: http://www.hel­pforenglish.cz/gra­matika/slovesa/non-finite-forms/gerundium---infinitiv/c2008082­410-verb-patterns.html

Další odpovědi
quentos

Vojtěch má pravdu, Ondra nikoliv.

k doplnění: zde patří B – na to není potřeba názor, to je prostě fakt. Do obou vět v souvětí patří přítomný čas prostý – jelikož ČASTO, to jest opakovaně, když dělá domácí práce, poslouchá hudbuU.

Tenhle tejden jsem neučil, jelikož jsem marodil :{/> následkem toho jsem vyspával do zákruty a pak se tady dějou takovýhle věci :{/>
Doplňuji:
„co znamená, když je k infinitivu připojeno "to“?" Ono není k infinitivu připojeno, infinitiv se částicí „to“ přímo TVOŘÍ. Pokud tato částice chybí, jedná se o infinitiv holý (bare infinitive), což je např. případ modálních sloves (can, may, must a spol.)

ondra07

Ano, máte pravdu až teď jsem si to uvědomil. Bude to b) :)
Omlouvám se

Snad to zase nezmotám, ale podle mně bude to b) listens … určitě :)

terry

Myslím, že zcela správně by ti odpověděl quentos. To je přímo jeho parketa. Ale teď asi učí.

Ella

na první ti bylo odpověděno, tak já se přidám do druhého kola: C) listening

quentos

Ella: a proč se přidáváš s chybnou odpovědí, čytři hodiny poté, co tazateli bylo správně odpovězeno? Akorát tazateli mateš hlavu! Na doplnění jsem výše odpověděl též, a to již čtyři hodiny před tebou. Bude tam B, nikoli C.
Takovéhle otázky se zodpovídají jen tehdy, jsme-li si STOPROCENTNĚ JISTI odpovědí!!!