Avatar uživatele
Makina

Věta: We decided........our money on a new sports car. A)spending B) to spend C) spend

Prosím, můžete mi někdo vysvětlit, co patří do této věty (místo teček), ale hlavně co přesně znamená, když je ke slovesu v infinitivu připojeno to TO
Doplňuji:
A jaký máte názor na větu: SHE OFTEN ..... TO MUSIC WHEN SHE DOES THE HOUSEWORK. A) TO LISTEN B)LISTENS C)LISTENING

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4465 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Vojtěch

Jsem přesvědčen, že správně je B neboť se jedná o vazbu s infinitivem.

Tak mi to nedalo a našel jsem tento odkaz. Je tam několik podobných příkladů: http://www.hel­pforenglish.cz/gra­matika/slovesa/non-finite-forms/gerundium---infinitiv/c2008082­410-verb-patterns.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Vojtěch má pravdu, Ondra nikoliv.

k doplnění: zde patří B – na to není potřeba názor, to je prostě fakt. Do obou vět v souvětí patří přítomný čas prostý – jelikož ČASTO, to jest opakovaně, když dělá domácí práce, poslouchá hudbuU.

Tenhle tejden jsem neučil, jelikož jsem marodil :{/> následkem toho jsem vyspával do zákruty a pak se tady dějou takovýhle věci :{/>
Doplňuji:
„co znamená, když je k infinitivu připojeno "to“?" Ono není k infinitivu připojeno, infinitiv se částicí „to“ přímo TVOŘÍ. Pokud tato částice chybí, jedná se o infinitiv holý (bare infinitive), což je např. případ modálních sloves (can, may, must a spol.)

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ondra07

Ano, máte pravdu až teď jsem si to uvědomil. Bude to b) :)
Omlouvám se

Snad to zase nezmotám, ale podle mně bude to b) listens … určitě :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Myslím, že zcela správně by ti odpověděl quentos. To je přímo jeho parketa. Ale teď asi učí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

na první ti bylo odpověděno, tak já se přidám do druhého kola: C) listening

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
quentos

Ella: a proč se přidáváš s chybnou odpovědí, čytři hodiny poté, co tazateli bylo správně odpovězeno? Akorát tazateli mateš hlavu! Na doplnění jsem výše odpověděl též, a to již čtyři hodiny před tebou. Bude tam B, nikoli C.
Takovéhle otázky se zodpovídají jen tehdy, jsme-li si STOPROCENTNĚ JISTI odpovědí!!!

před 4465 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce