Avatar uživatele
WeeBear

Věta: _(S/Z)lezli jsme skoro všechny skály v Českém ráji. Co byste na první pohled napsali? A proč?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Kerberus, Nikkol, Vlk-Gabriela před 4554 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Zlezli

Otázka je nepřesně formulovaná, připouští jen jedno řešení, a to, že jsme vylezli na vrch skal, tedy zlezli jsme je.

SLezli jsme ze (se – lze rovněž použít, když chci zdůraznit právě směr shora dolů) všech skal – byli jsme na vrcholu skály. Shora dolů …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Zlezli

ve smyslu „lézt po všech, skrznaskrz apod.“ se píše Z. Podobně „zchodit“ (zchodit celé Krkonoše apod.). Vzhledem k tomu, že jsem si podobných chytáků užil za 8 let gymnázia ažaž, nenapsal bych opačnou variantu ani na ten „první pohled“, jak píšete.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kropitko

Zlezli

Já bych napsala zlezli,protože to napsala Kerberus a Quentos,,,tak a proto!!? 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

Slezli

protože je to tak gramaticky správně a na první pohled tam to Z-tko vůbec nepasuje :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rosinka

Zlezli

Já bych dala „zlezli“, protože mi to zní stejně, jako „zdolali“, a chtěla bych, aby to mělo ten význam. Nějaké „slezli“ mi nevystihuje, že nám to jde dobře. 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Slezli

slezli- protože jsme je slezli dolů

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vlk-Gabriela

Zlezli

Zlézt znamená zdolat například nějakou horu nebo skalní stěnu. Slézt znamená, že směřujeme směrem dolů třeba ze stromu nebo nám můžou slézt vlasy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

Slezli

Z jsme se učili že je změna stavu, tak já bych dala S

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DusanOrlik

Slezli

Neboť ´´S,, slyším,jamkmile to řeknu

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek