Blbounek

Věta hlavní nebo vedlejší?

Kdyby se s ní sešel, věděl by, že je sestra nemocná, a neposílal by jí dárek k narozeninám, které měla před týdnem … co je VH a co VV? Nejsem si jistá vůbec…

Nejlepší odpověď
annas

Kdyby 1. VV, 2.VH, že 3.VV, a 4.VH, které 5. VV

Vedlejší věty začínají podřadicími spojkami – kdyby, že, které …

Další odpovědi
M.

Dvě hlavní, myslím … Věděl by … a … neposílal by jí dárek k narozeninám.
Doplňuji:
Zeptej se na ně.. Kdy by věděl, že je sestra nemocná? .. Kdyby se s ní sešel.. Co by věděl, kdyby se s ní sešel? Že je sestra nemocná.
Neposílal by jí dárek k jakým, kterým narozeninám? Které měla před týdnem.

Nejde se zeptat na věty hlavní pomocí ostatních.
V případě nejasností doplň otázku nebo mi napiš do zpráv, pokusím se poradit :)

kamila44444

Kdyby se s ní sešel, věděl by, že je sestra nemocná, a neposílal by jí dárek k narozeninám, které měla před týdnem.
1.V., 2.H., 3.V.,4.V.,5.V mys­lím

Blbounek

Měla jsem to dobře! :) děkuji za pomoc ;)