arygnoc

Vestonická venuše má dnes 85 let.

tedy – tolik uplynulo od jejího nálezu (http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&dotaz=ves­tonicka+venusa&bo­ok=v )

také se vám líbí?

Nejlepší odpověď
dědapetr

To už má 85 let a vypadá mladší jako já a je celkem zachovalá na svoje roky.Je to zkrátka model plodné ženy,co víc dodat.

Další odpovědi
annas

Věstonická Venuše by bez pořádných boků a ňader vypadala minimálně poněkud divně. Proto měla následníky – české baroko, které tento trend ještě posílilo a ženám přidalo pár kilo navíc.

I dnes jsou mnohé ženy baculaté. Zaoblenost a plnost vnímají jako klad, cítí se žensky, zdravě a mohou si v klidu dopřát to, na co mají právě chuť. Neřeší, zda mají nějaké kilo navíc, váze se vyhýbají. Důležité je, že jsou spokojeny ony i jejich parnter.

Nevím, zda je lepší být baculkou, nebo vychrtlou smrtkou. Každá doba vnímá ženské tělo jinak.

led

Ako symbol materstva a plodnosti má do seba niečo. Krásny dôkaz pravekej zamilovanosti muža a vieru v budúcnosť rodiny.
Keby ste neboli napísali, že ide o Věstonickú Venušu, považovala by som to za umeleckú podobizeň dievčaťa počitačovej generácie. Usedenú strednú časť tela, prižmúrené oči v tvári bez ostatných vonkajších znakov.
A potom, že ženy sa zmenili… Ešteže to neberieme ako štatisticky štandartnú podobizeň ženy. 🙂