jakho

Vestfálský systém

Co to byl Vestfálský systém ??

Nejlepší odpověď
anonym

on je, globální řízení, mají to třeba nadnárodní společnosti, OSN, EU …

Další odpovědi
manon

Možná tohle pomůže:
Vestfálský systém, systém moderních států – za symbolický počátek je považován Vestfálský mír roku 1648, čili ukončení třicetileté války, první celoevropského konfliktu. Důsledky – územní změny, oslabení moci jak papeže tak císaře a to především konceptem vnitřní a vnější suverenity (zásada čí země, toho náboženství), chybí rozhodující nadřazená moc a jedinými aktéry se stávají suverénní státy. Decentralizovaný systém bez nadřazené autority, která by rozhodovala o fungování mezinárodních vztahů a systému, nárůst komunikačních kanálů, vzniká oficiální diplomacie, dochází k propojování ekonomických systémů, čímž se začínají také objevovat ekonomické krize, migrační vlny

Zdroj: http://studen­tf.info/vyvoj-mezinarodniho-systemu/