Petr__

Věříte že třeba i za 50 let bude požadováno aby všichni pracovali?

„Nesnášel jsem komunistickou pracovní morálku a z kultu práce se mi dělalo zle. Idealisace práce byla součástí nacistického mýtu i mýtu komunistického a je také součástí mýtu kapitalistického. Všechny tři systémy si mohou společně s SS-Gruppenführerem Theodorem Eickem opakovat, že Arbeit macht frei, a je neuvěřitelné, kolik lidí jim na to dodnes skáče.“

Musíte si uvědomit že technologie se budou stále rozvíjet.Na začátku minulého století uletělo první letadlo pár metrů a o 50 let později už byl první člověk na měsíci.

Nejlepší odpověď
Agneta

Ve vyspělých zemích nebude za 50 let „pro lidi“ práce téměř žádná.

Už dnes se o tom hodně mluví…Co jsou lidská práva? Když dá vláda lidu smysluplnou práci, z které lidé bezproblémově vyžijí – jako v prvním světě (což ČR není), když ale práce není, tak je třeba lidem zajistit důstojný život – a né je vinit z toho, že nemají práci:DDD

Řešením je „bezpodmínečný příjem“ každého občana, např. 9 000,–Kč. Kdo pracuje, tam si zaměstnavatel sníží náklady (např. o 4500,– a víc, – v ČR asi kompletně o těch 9000, pokud se to nevyřeší zákonem:DD)
„Bezpodmínečný příjem“ je humánním řešením „pracovní otázky“. Vždyť proč by všichni lidé museli pracovat? – A přehazovat si 8 hodin denně z lopaty na lopatu, jako v koncentráku?
Umělci a vynálezci potřebují ČAS! Mnoho převratných vynálezů pochází „z garáží“… neměl-li by Beethoven tu finanční podporu nějakého mecenáše – tak by to jeho fantastické dílo nevzniklo, neboť by se musel zajímat „o obživu“…

Další odpovědi
led

Najprv si treba uvedomiť pojem práce
1 – práca ako spôsob získania prostriedkov na obživu a životné potreby
2 – práca ako hnacia činnosť pokroku vo vývine ľudstva
3 – práca ako zdroj a produkt myslenia
4 – práca ako jeden zo spôsobov vytvárania hmotného, alebo nehmotného zisku
5 – práca ako zábava
6 – práca posledný zúfalý pokus na získanie prostriedkov na prežitie
7 – práca, čo je to vlastne práca… činnosť vykonávaná vedome s účelom vytvoriť… /čosi/
Naivné myšlienky ako v budúcnosti ľudstvo prestane pracovať, na prácu budú stroje sprevádzajú človeka od čias, keď pochopil, že „bez práce nie sú koláče“.

Bez práce by sa človek dostal späť na úroveň zvieraťa, s jeho inštinktami života súčasnosti, života, kde minulosť i budúcnosť sa stráca a ostáva len súčasnosť…

Drap

Nikdy všichni nepracovali.Jje to však jedna z možností jak se uživit.

Psychotic

Silně nepravděpodobné. Jak říkáte, technologie postupuje vpřed velice rychle a automatizace spousty povolání je za rohem.

S nejběžnějšími zaměstnáními bude do těch 50 let konec, protože stroje a softwaroví boti budou levnější, rychlejší a méně náchylní k chybám. A prostě nebude nic, co by se někomu vyplatilo svěřit člověku.

Je otázka, jak se s tím vypořádáme. Nejsem si jist, jak může v takových podmínkách fungovat kapitalistická společnost.

novaky

tak to zůstávám úplně v klidu. Svýho času když počítače byly neuvěřitelně drahé. Rozuměj – obrovská budova plus klimatizace plus všudypřítomné komponenty počítače – Kdosi vážený a uznávaný prohlásil „Až bude v každé domácnosti počítač, již nebude zapotřebí lidské práce“
Dnes jsi vlastníkem nejméně deseti procesorů a furt makáš. Zůstaň v klidu

zelí

Určitě jednou bude pracovat jen minimum lidí. Stroje již dnes práci lidem berou. Ale ty s tím nepočítej a vyhlížej důchod, snad v 70.