Avatar uživatele
Petr__

Věříte že třeba i za 50 let bude požadováno aby všichni pracovali?

"Nesnášel jsem komunistickou pracovní morálku a z kultu práce se mi dělalo zle. Idealisace práce byla součástí nacistického mýtu i mýtu komunistického a je také součástí mýtu kapitalistického. Všechny tři systémy si mohou společně s SS-Gruppenführerem Theodorem Eickem opakovat, že Arbeit macht frei, a je neuvěřitelné, kolik lidí jim na to dodnes skáče."

Musíte si uvědomit že technologie se budou stále rozvíjet.Na začátku minulého století uletělo první letadlo pár metrů a o 50 let později už byl první člověk na měsíci.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Agneta před 2037 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Agneta

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ve vyspělých zemích nebude za 50 let "pro lidi" práce téměř žádná.

Už dnes se o tom hodně mluví...Co jsou lidská práva? Když dá vláda lidu smysluplnou práci, z které lidé bezproblémově vyžijí - jako v prvním světě (což ČR není), když ale práce není, tak je třeba lidem zajistit důstojný život - a né je vinit z toho, že nemají práci:DDD

Řešením je "bezpodmínečný příjem" každého občana, např. 9 000,-Kč. Kdo pracuje, tam si zaměstnavatel sníží náklady (např. o 4500,- a víc, - v ČR asi kompletně o těch 9000, pokud se to nevyřeší zákonem:DD)
"Bezpodmínečný příjem" je humánním řešením "pracovní otázky". Vždyť proč by všichni lidé museli pracovat? - A přehazovat si 8 hodin denně z lopaty na lopatu, jako v koncentráku?
Umělci a vynálezci potřebují ČAS! Mnoho převratných vynálezů pochází "z garáží"... neměl-li by Beethoven tu finanční podporu nějakého mecenáše - tak by to jeho fantastické dílo nevzniklo, neboť by se musel zajímat "o obživu"...

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Petr__ Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Najprv si treba uvedomiť pojem práce
1 - práca ako spôsob získania prostriedkov na obživu a životné potreby
2 - práca ako hnacia činnosť pokroku vo vývine ľudstva
3 - práca ako zdroj a produkt myslenia
4 - práca ako jeden zo spôsobov vytvárania hmotného, alebo nehmotného zisku
5 - práca ako zábava
6 - práca posledný zúfalý pokus na získanie prostriedkov na prežitie
7 - práca, čo je to vlastne práca... činnosť vykonávaná vedome s účelom vytvoriť... /čosi/
Naivné myšlienky ako v budúcnosti ľudstvo prestane pracovať, na prácu budú stroje sprevádzajú človeka od čias, keď pochopil, že "bez práce nie sú koláče".
...
Bez práce by sa človek dostal späť na úroveň zvieraťa, s jeho inštinktami života súčasnosti, života, kde minulosť i budúcnosť sa stráca a ostáva len súčasnosť...

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nikdy všichni nepracovali.Jje to však jedna z možností jak se uživit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Psychotic

Silně nepravděpodobné. Jak říkáte, technologie postupuje vpřed velice rychle a automatizace spousty povolání je za rohem.

S nejběžnějšími zaměstnáními bude do těch 50 let konec, protože stroje a softwaroví boti budou levnější, rychlejší a méně náchylní k chybám. A prostě nebude nic, co by se někomu vyplatilo svěřit člověku.

Je otázka, jak se s tím vypořádáme. Nejsem si jist, jak může v takových podmínkách fungovat kapitalistická společnost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
novaky

tak to zůstávám úplně v klidu. Svýho času když počítače byly neuvěřitelně drahé. Rozuměj - obrovská budova plus klimatizace plus všudypřítomné komponenty počítače - Kdosi vážený a uznávaný prohlásil "Až bude v každé domácnosti počítač, již nebude zapotřebí lidské práce"
Dnes jsi vlastníkem nejméně deseti procesorů a furt makáš. Zůstaň v klidu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zelí

Určitě jednou bude pracovat jen minimum lidí. Stroje již dnes práci lidem berou. Ale ty s tím nepočítej a vyhlížej důchod, snad v 70.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost