Avatar uživatele
Marky Stark

Věříte, že poloha hvězd vhledem k Vašemu datu narození nějakým způsobem ovlivňuje Váš život?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Anikitos před 2317 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Podobný dotaz

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/narozen-ve-znameni

"Zajímavý článek je na citované stránce.

Náš astrolog Havelka (nazývaný Český Nostradamus) tvrdí:
Horoskop je vlastně jízdní řád, ve kterém máte stanoven průběh svého života. To znamená, že okamžik narození lze přirovnat k nasednutí do vlaku. Jen na vás pak záleží, kam pojedete, s kým pojedete, jaká zavazadla si vezmete, zda máte přestoupit či nikoliv, zda dojedete do cílové stanice a jaká cesta bude. Osud je dán jen narozením a tím, kdy zemřete. Ovšem mezi tím si můžete osud tvořit sám. Nejdůležitější na tom je, že člověk se díky horoskopu může ubránit osudovým chybám.“
Co uvést na závěr? Ani tady nic není černobílé. Jisté je, že astrologové a vědci – astronomové si nejspíš nikdy společně ve shodě nezadeklamují.

Shakespearovo poznání:
„Lidé kdysi byli pány svého osudu. Chyba…není ve hvězdách, ale v nás samých, protože jsme sami sobě podřízeni.“

https://21sto­leti.cz/2008/03/­20/je-vsechno-psano-ve-hvezdach/

Těžko říct. Ale pro mnoho lidí je samozřejmé, že myšlenka dne narození podle polohy hvězd a měsíce je stoprocentně pravdivá. Jde většinou o lidí, kteří podléhají sugesci a jsou velmi citliví.

Různé horoskopy, věštění atd. platí obecně pro stejný den či znamení, zpravidla si každý něco vybere.

Tomáš Akvinský tvrdil, že hvězdy pobízejí, ale nenutí. Jeho myšlenka vypovídá o tom, že člověk vždy může vzít rozum do hrsti a postavit se proti osudu. Jde totiž o informace obecné.

Takže hvězdy či měsíc mohou spíš naznačit, pokud se na ně dívají astrologové.

Mělo to tak být, takže je třeba se přizpůsobit…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Nevěřím.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… nevěřím na věštby a podobné nesmysly … jediná poloha hvězd, která ovlivnila moje narození, byla poloha mých rodičů …

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Samozřejmě, ale nevím jak a je mi to celkem jedno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Život ne, ale vlastnosti a charakter ano.
Při početí jsou geny ovlivněny „kosmickým zářením“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

PŘIJDE!!! A nejen při narození. Zkraje mne prudila rudá hvězda, a teď mě zase sejří hvězdy a pruhy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek