Anikitos

Věříte, že nic není nemožné?

A i kdyby tomu tak bylo, tak by bylo nemožné to, že nic není nemožné (tak by přece jen jedno nemožné existovalo a vzájemně se to vyvracelo…).
Není to paradox?

Nejlepší odpověď
Tw!st

Nevěřím, že nic není nemožné, ale věřím, že většina věcí, která je považována za nemožné je možná, jen se ještě neobjevil způsob jak to dokázat.

Další odpovědi
Kepler

Nic není nemožné? To je jen populární fráze, která má za úkol naznačit, že existují řešení, která by běžného člověka nenapadla. Cokoliv, co přesahuje rámec nevyvratitelných přírodních zákonů, je zároveň nemožné.

annas

Vycházím z filozofie.

Podívejte na definici nic.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-nic-taky-neco
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vypada-nic

Nic není, neboť kdyby něco bylo, pak by to bylo

  1. jsoucí, nebo
  2. nejsoucí, nebo
  3. jsoucí i nejsoucí.

Jenže neexistuje ani jsoucí, ani nejsoucí, ani jsoucí a nejsoucí. Není tedy nic.

Nic je nic – vylučuje existenci něčeho. Platí, že každá příčina má následek, jenže příčina je nic, takže následek nic (ničeho) neexistuje.

Je možné, že nic není, takže nic se nemůže uskutečnit je to nemožné..

„A nihilo nihil – Z ničeho nic není, z ničeho nic nevznikne“

To, co jste uvedl, je fráze, která se užívá, když je třeba nějaký těžký úkol a nic se bere jako něco, cokoliv atd. je možné udělat, – tedy nic není nemožné. . Význam se posouvá.

Když je to nemožné, nemůže se to uskutečnit. Nic se tedy nemůže uskutečnit., může se uskutečnit něco.

V češtině se několik záporů dá brát jako klad, spíš dnes archaické. Takže z toho plyne, že

nic není nemožné, protožeč něco je možné – tudíž vznikne kladné tvrzení. Případně se dá brát podle zákona dialektiky jako negace negace.

dudu

Můj kolega vždy zdůrazňoval, že všechno jde, jen malé děti nechodí!!

Drap

V reálném životě to tak nefunguje. Něco lze a něco ne.

marci1

Nic není nemožné, je jako jiná fráze: Všechno je možné a my přece víme, že není úplně všechno možné 🙂