Altair-AC

Věříte, že neoblíbenost někoho či nezájem o někoho jsou z velké části způsobeny tím, jak dotyčný vypadá?

Já na to všude narážím, dopodrobna nejdu…

Nejlepší odpověď
led

Veľakrát obľúbenosť konkrétneho človeka nezavísí od neho, ale od mienky iného človeka, ktorý svojim postojom, alebo postavením či mocou ovplyvňuje názor ľudí.

Napríklad obľúbenosť herca, nezávisí ani tak od jeho osobného (súkromného) charakteru, ako od postáv ktoré predstavuje, od protekcie médií a od pani domovníčky, ktorá má na nich svoj pohľad (ak nebudete súhlasiť, budete sa vyzúvať už pred vchodom do baráku!)

Další odpovědi
Kepler

Věřím. Existuje hodně lidí, kteří se řídí prvním vizuálním dojmem. Pokud je s tím člověkem bližší kontakt, pak teprve můžou vyniknout jeho kvality. Takže podle toho se vybírají i lidé pro kontakt s veřejností. Jsi krásný/á: můžeš dělat modela/ku, i když jsi absolutní blb/ka..

Kelt

Může to tak být, ale není to žádné pravidlo. Nějaký člověk se nám podvědomě nelíbí, svou vizáží – upravený člověk a dlouhovlasý, některé pohyby a pod. Zajímavě je to vysvětleno v pohádce Princ a Večernice, kdy jeho švagři zkoušejí prince Velena.Hrubá slupka může skrývat dobré jádro.

ivzez

„Nezájem o někoho“ ani „neoblíbenost někoho“
nesouvisí s vzhledem dotyčného, ale s vlastnostmi
těch, kdo člověka soudí.

Často (řekla bych dokonce, že obvykle) u nich
najdete povrchnost a nezájem o lidi obecně.

Drap

Nevěřím. Určitě to tak neni

zjentek

Kdyš dotyčnej „někdo“ věří, že vypadá „odlišně“, mohl by se z takovýho pocitu začít chovat taky odlišně a teprve to chování by mohlo mít ten efekt, jak to popisuješ ;)