Věříte, že na běžném nákupním vozíku je možné najít 361krát více bakterií, než na klice od záchodových dveří?

Věřte nevěřte. :)
Zdroj: http://moneymag­.cz/magazin/8298-jsou-nakupni-voziky-v-supermarketech-semenistem-bakterii

Nejlepší odpověď
mosoj

Nevěřím. To vím už hodně dlouho. Tvoje klávesnice na tom nebude o moc lépe.

Další odpovědi
yuko

To je snad každému jasné, můžeme pokračovat – držadla v dopravních prostředcích, bankomat, peníze…a v obchodě si dáte na tu špinavou ruku od vozíku rukavici, abyste si hygienicky nakoupili pečivo, které stejně někdo před vámi osahal stejně špinavou rukou, protože zkoušel čerstvost pečiva bez rukavic. Takže hlavně zdraví a, však víte co.

Drap

Věřím.

briketka10

Opakovaná otázka už to tady jednou bylo.
Nejsi první, kdo o tom píše. Vím to už dávno.

da ny

Je to známá věc!
Nákupní košíky a madla v MHD ;)
Sedí na nich i MRSA…
Děti posazené v nákup. koších je olizují, ohmatají a pak jim matka vrazí do ruky rohlík nebo párek. Posilují imunitu ..... 😁

johana 56

Bakterie jsou všude.
V porovnání s jinými předměty, které jsou používány daleko častěji, není nákupní vozík největším rizikem.
http://pritel­kyne.eu/bakte­rie-jsou-vsude-kolem-nas-7-mist-o-kterych-jste-mozna-nevedeli

annas

Občas sleduji pořad Zázraky přírody.

O bakteriích se mluvilo několkrát.
Kolik na sobě a v sobě všichni nosíme bakterií?
1 gram

V jiném pořadu jsem se dověděli, kde je v domácnosti nejvíce bakterií. Testovali v laboratoři na univerzitě. Na kuchyňské desce je srovnatelně bakterií jako na záchodovém prkénku. Ty ostatní předměty si nemohu vzpomnět.

Takže bych řekla, že nebezpečnější než vozík je naše kuchyně.

Roman71

A co teprve na takovém dotykovém mobilním telefonu?
..to už je pěkná zoologická zahrada! :)

Kryšpín

Já nakupuji trochu, chodím bez košíků, za mně se nalepí místní špion a ten bakterie odhání

Kepler

Já zase na rozdíl od Mosoje věřím. Nejvíc bakterí máš na svých rukou a to zase záleží na tom, čeho všeho se dotkneš. Obvykle se nic nedesinfikuje, dokud není epidemie. Jo a ještě jsem někde četl, že je jich tam dokonce 362.

yuko

Nakuoujte na kosiku online a mate po starostech.

mosoj

Keplere, jinými slovy opisuješ.

Kepler

Ne, neopisuju, na rozdíl od tebe něco vím a opisovat nemám potřebu. Máš aspoň stření školu? Jestli ano, pak jsi často chyběl.

mosoj

Nejmenuji se mosoj.

Kepler

Já se taky nejmenuju Kepler, to je bomba, co?