hapiky

Věříte, že by někdy v blízké budoucnosti mohla být celá naše Země jednotně organizována celozemským parlamentem?

Bez válek a vojenských, ekonomických či jiných násilností?

Nejlepší odpověď
Kepler

V blízké budoucnocnosti (řekněme do sta let) určitě ne. Považuju to za utopii. Zatím výrazně převažuje tendence k rozdělování namísto sjednocování. Rozdíly jsou příliš velké a ještě se prohlubují. Spíše očekávám, že těch válek ještě přibude – o vodu, potraviny, o ropu a jiné nerostné bohatství. Ledaže by se konečně podařilo vyřešit energetickou otázku jadernou fúzí a jejím širokým zavedením všude po světě. To by rázem vyřešilo i problém nedostatku vody a potravin (odsolování mořské vody a zavlažování).

Další odpovědi
zjentek

Bez válek a násilností? Tak k tomu ti asi bohužel celozemský parlament nepomůže. Možná by pomohl MIMOZEMSKÝ.

V podotázce je rozpor- je třeba se rozhodnout pro svět bez válek, který JE možný bez ekonomického systému, anebo svět s funkčním ekonom. systémem, který JE KÝMSI ŘÍZEN a tím pádem je bez válek nemožný. Už jsi viděl člověka nebo organizaci, který opanoval veškeré zdroje Země s tím, že jí to přineslo blaho a mír? Můžeš tleskat někomu, kdo si tě podmanil, ale…

NEBUDE TO PRACOVAT!

Navíc, o jaké budoucnosti je řeč? Copak člověk dnes myslí na zadní kolečka? Surovina mizí, nová nepřibývá a člověk v samotným závěru NEBUDE CHTÍT VĚŘIT, že „už není“…

„Lidé, už nic není!“

„Jak voe není, já podnikám a platím zaměstnance!“

Nikdy nepochopí… ;)

Anikitos

Věřím, že by lid mohl být jednou zcela jednotný, nebyly by žádné státy, jen jedna velká říše – tedy Svět. Lidé by byli svobodní a armády by buď neexistovaly nebo by existovalo jen jediné jednotné vojsko. Žádné hranice a minimum rasismu, jediná politika a jediné náboženství (samozřejmě svoboda víry, ale hl. by bylo jen jedno). Ale jako osvícenské monarchistické zřízení, jiné nikoli.

V takové sjednocení věřím, ale určitě ne pod parlamentem! :'D To by se všichni lidé museli takhle shodnout k čemuž nikdy nedojde. A parlamentní ”demokracie” a republika nikdy nevydží, změní se z anarchické byrokracie, kterou je v ochlokracii či tyranii!

Jak řekl sám Sokrates:
„Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých, a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů a cizinci budou chtít práva občanů, a demokracie jim to dá. Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce, a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie.“
Já jako feminista až na ty ženy s tím citátem zcela souhlasím; Sokratés byl přece jen trochu misogyn.

ivzez

Nevěřím.

A podle mne by to ani nebylo dobré. Podívejte se,
jaký problém je shodnout se v EU…

dr.luha

Určitě. Ale nebude to parlament, ale diktátorský režim, několikanásobně horší jak EU. Globální prediktor. |:-)

hapiky

ivzez: Proč by to nebylo dobré. Vždyť tolik peněz co jde do zbrojení by vystačil nasytit všechny hladové a nemohoucí. Muselo by se to ale dít pomalu, rázný zákrok by byl kolaps.

ivzez

Podle mne se nedá vyhovět všem,
myslím, že by to vedlo k občanským válkám.

(Proto jsem uvedla příklad EU → stačí např. z poslední
doby neschopnost se dohodnout ohledně migrace.)

Anikitos

EU, ale není ani trochu jednotná ani se ktomu nepřibližuje. Je to jen takové volné ”diktovací” společenství, které má prý za úkol povznést jednotlivé státy na vyšší ekonomickou úroveň, a aby se tak vyrovalo ostatním světovým velmocím.

Takže je docela zbytečná, a nic moc se ji nedaří.

ivzez

No vždyť!