nyjono

Věříte, že auta budou monitorovaná přes mýtné brány pouze na dálnicích?

Dovedu si představit, že se monitoring klidně může posunoutna kamery na křižovatkách.

https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/kaz­da-jizda-kazdy-den-neunikne-nikdo-stat-bude-pres-elektronicke-dalnicni-znamky-spiclovat-ridice-40311601?seq_­no=1&source=hp&dop_a­b_variant=292301&dop­_source_zone_na­me=novinky.sznhp­.box&utm_source=www­.seznam.cz&ut­m_medium=z-boxiku&utm_cam­paign=null

Nejlepší odpověď
Edison

Tak jinak: Auta jsou monitorována nejen na křižovatkách už dnes. Např. při vyhledávání aut je systém vybaven rozlišovačem RZ, při měření rychlosti úsekovými „radary“… Už mnohokráte byl systém k vyhledání, dokonce i zpětnému, i použit. Už dávno je pocit soukromí na veřejnosti pouze falešným.

Naopak je potřeba si uvědomit, jak si sami soukromí s potleskem ořezáváme a moc nad těmito informacemi přímo vnucujeme do rukou velmi úzké skupince mocných. Připočti k tomu údaje o pohybu mobilních telefonů, údaje o SMS a realizovaných voláních, které jsou po určitou dobu uchovávány a podobně… Jak říkám… sami se dobrovolně zříkáme svého soukromí ve prospěch… ale to jsem už napsal…

Další odpovědi
cukrar

Ne, páč jsou již auta monitorována i mimo dálnici.

aliendrone

Šmarjá, bolševikům se ani nesnilo o takové šířce a měřítku fízlování, jak se provozuje dnes, kam se hrabala StB. Míra dozoru nad občany je tak velká, že ani já sám nemám jasnou představu, kam až dosahuje (podrobnosti jsou tajné). Jisté je, že každý občan má svůj „rating“ (politické smýšlení, reálná nebezpečnost atd. – podobně jako bodový systém v Číně, ale tam s tím nedělají „vofuky“ a rovnou jasná negativa promění i v pozitivnější možnosti využití). Takže zbývá se jen zamyslet, zda-li náhodou nepatříš do skupiny těch, kteří v případě „vyjímečných situací“ (jako je vyjímečný či válečný stav) budou „preventivně internováni“ do „detenčních zařízení“ (postaru „pracovní lágr“). :)

Kelt>>> Celkem by mě zajímalo na CO ještě čekáš? Svého VLASTNÍHO osobního fízla (mobil) jistě máš a platíš si náklady na jeho pořízení i provoz ze svého. :D

autacek

Však ve špiclování má vrchní estébák praxi, co jste čekali. To už je jen otázka času, kdy vám kvůli tomu třeba správce daně shodí i knihu jízd. O tom, že vás může nechat sledovat i kdejaká nána ze sekretariátu vlády ani nemluvě.

Kelt

Auto nemám 14 let, a tak čekám, kdy budou monitorováni chodci.

Bobek 2

Na železnici je monitorován veškerý provoz prakticky od jejího vzniku, u autobusů a tramvají se to stává taky standardem, v leteckém a kosmickém provozu taky – silniční provoz je jediný, ve kterém je pořád ještě čurbes. Ještě snad ty kánoe mohou plout poměrně svobodně a živelně. Počítám, že jakmile se začnou trochu víc rozšiřovat autonomní vozidla nebo vyšší stupeň zabezpečení založený na vzájemné detekci a komunikaci vozidel, tak už nebude možný nynější stav, kdy 90 % řidičů dnes a denně porušuje všechny možné předpisy. Například na Slovensku jsou detekční zařízení využívána i k dopravním průzkumům, resp. ke kontinuálnímu sledování intenzit dopravy i relačních vztahů. U nás poslanci nedovolili mýtné brány používat k ničemu užitečnému, protože by si pak ještě někdo mohl všimnout, jak to při svých cestách po dálnici do Prahy prasí.

Edison

Bopbku, v tom je ale jeden zásadní rozdíl. Zatímco hromadná doprava je stále alespoň z části anonymní, u soukromé dopravy to již zdaleka není pravda. Totéž platí při dohledu nad dodržováním všemožných předpisů. Pro jistotu uděláme ze všech lumpy, žejo. Další potíž je, že v zásadě nikdo neví, co se děje s „nepotřednými“ daty. Co kdyby se jednou ukázala býti potřebnými. Takže pro jistotu budem špiclovat všechno a všechny… Orwel by se divil, zpravodajské služby jásají, ty zaniklé (StB a další…) by jen záviděli.

Edison

A ještě jsem zapoměl dodat: To, proti čemu jsme před 89. hartusili a někteří dokonce bojovali je dnes nadšeně přijímáno po vzoru Velkého vzoru USA. To je na tom snad to nejhorší.

Ametyst

Edison: Jo, a někteří lidi dokonce tleskají bezhotovostním platbám.

Edison

Jj… přesně tak… Zatím to ještě jde, ale až se to všechno hezky propojí… Doporučuji krásnou knihu Kruh.

led

Kelt, krásna naivita… Ak vás chce niekto v meste monitorovať, môže k tomu použiť nielen pevné a mobilné kamery polície, ale aj kamery na zastávkach MHD, očko bankomatu( podľa zverejnených záberov, majú pekný záber), kamery rosničiek a podobne