Avatar uživatele

Věříte všemu co se zde píše?

Tak by mě zajímalo, jestli věříte všemu co tu kdo píše, někdo napíše u něj v rodinném domě a přitom bydlí v polorozpadlé chatrči, někdo z velkoměsta a bydlí na vesnici.
Myslíte že se tu i nemluví pravda?
Někdo třeba píše jak pomoci svému dítěti a přitom žádné nemá. Pak tu může psát třeba že by chtěl pozvat manželku na večeři a neví kam, jenže žádnou nemá.
Nejde mi o osbní informace dotyčných, ale o to, že se třeba stydí nebo nevím proč.
Tak co, věříte tu druhým?
Doplňuji:
Briketka na to kápla přesně a o to mi především šlo.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Je taky volba každého z nás, co komu svěříme :) (kradu u venkovana, toje jasné...:) ).
Já myslím, že je potřeba brát informace tady s rezervou, ale dá se odhadnout, zda rada je udělená někým, co o problému něco ví, nebo někým, kdo vaří z vody.
Doplňuji:
Uvědomuji si, že lidi si chrání své soukromí. A že je to tak dobře. Je to jejich právo a já ho respektuji. Nechci vědět, odkud kdo je, jak se jmenuje, kolik je mu let a kolik má dětí. To není podstatné.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Je to volba každého z nás co komu věříme.
Mne moc nevěřte, i když občas to zkuste.
Doplňuji:
Já zas drapovi věřím, že byl ještě na houbách, když ty baráky spadly. Bylo to září, to je houbařská sezónav plném proudu. Takže, proč by nemohl být ještě na houbách, když už na ně vyrazil.


Avatar uživatele
Zlatý

nevěřím nikomu nic, nevěřím lidem tituly, nevěřím drapovi když tvrdil že byl ještě na houbách když spadly ty dva paneláky v americe, to by mu muselo bejt deset let a na to fakt nevypadá když už má manželku děti a vnoučata a úplně nakonec nevěřím ocku že vůbec je, myslím si že jde o smyšlenou postavu, ale snažím se s ní komunikovat jako by skutečně existovala, někdy je to docela legrace


Avatar uživatele
Zlatý

říkám tady pravdu nevím, proč bych měla lhát ?
co, když mě někdo odsud zná a pak si řekne jo ta si ale panečku vymejšlí,
jako já si to teď říkám o ní žejo :))
a ta sranda v Aktualitách a zábavě musí být to bych sem nechodila..
Doplňuji:
a jestli věřím, nebo nevěřím ?
jen si vybírám vhodné otázky asi tak..


Avatar uživatele
Zlatý

O tom to ale přeci není. Podstatná je otázka !!!!


Avatar uživatele
Zlatý

Tak to by mne vůbec nenapadlo, ale asi to beru podle sebe. Zatím jsem tedy každému všechno věřila, ale budu se muset nad tím zamyslet.... :-)


Avatar uživatele
Zlatý

Dôveruj, ale preveruj!
Dôležitá je v prvom rade otázka a odpoveď na ňu. Také sú aj moje reakcie, bez ohľadu na človeka v pozadí. Ale či býva na strome alebo v paláci, nosí nohavice alebo sukňu, je to jeho problém... ale len dovtedy, pokiaľ nemá hadí jazyk, ktorým ubližuje


Avatar uživatele
Registrovaný

Lidi si na netu navymejšlí, ale o tom to je! :-)


Avatar uživatele

Někomu věřím, někomu ne. Naivní nejsem. Taky to tu neberu moc vážně - je to přece virtuální svět. Každý si tu na něco hraje, tedy skoro každý.


Avatar uživatele

Je prokázáno, že na netu se každý stylizuje, obzvláště při anonymním nicku.
Ostatně ty sám si svým nickem protiřečíš, jinak by ses nemohl ptát na jedinou otázku.
(A už to, že se takto ptáš, může být zpochybňující, vždyť i tady je pár takových, jimž občas uklouzne opačný rod, kdy se žena vydává za muže, další mají stínové profily s různými projevy, kdy jen ten jeden může být reálný apod.)
Ale jak píše mosoj, tady se odpovídá na konkrétní otázky. Pokud je odpověď kvalitní, (či otázka zajímavá), je naprosto lhostejno jaká je identita odpovídajícího. Právě tato otázka je více licoměrná než zajímavá a pranic na tom nemění ani snaha dodat jí na vážnosti zařazením do odborné rubriky.
Doplňuji:
Sám jsi před 8 měsíci při registraci odklikl i tento odstavec, takže bys vůbec neměl sondovat jakékoliv osobní údaje ani soukromí uživatelů:
"Porušení zákonů
Není povoleno uvádět cokoliv, co je v rozporu s platnými zákony. Je nepřípustné navádět lidi ke sdílení jejich osobních údajů. Je zakázáno porušovat autorská práva, vyhrožovat nebo porušovat soukromí ostatních."
(Sám se třeba tváříš jako mlaďoch s pyšným nickem, za nímž se může skrývat poťouchlá stařenka, či o něco rafinovanější obdoba M.K.)


Avatar uživatele
Zlatý

Zda věřím či nevěřím???? Proč nevěřit - i když jsem opartrná . Ale s nikým nejsem důvěrně v kontaktu ,takže ať si každý píše co je mu libo , když mu to dělá dobře .To nikomu nemůžeme zakázat, že ano. Já píši pravdu- jestli ji jiný nepíše, to je každého věc - psát nějaké bludy by mne ani nenapadlo a proč vlastně , nemám to zapotřebí .


Avatar uživatele
Stříbrný

Na těchto stránkách jde především o informace, názory, zkušenosti. Komu nebo čemu věřit,na to mi musí stačit vlastní názor.Ze svého soukromí zveřejním pouze to,co uznám za vhodné (ale pravdivě,protože i nepodložené obvinění ze lži není příjemné ani ve virtuální anonymitě ).Totéž respektuji i u ostatních,pokud chtějí zůstat nepoznáni (možnost v nastavení profilu je dána ),nepátrám po ton,kdo nebo co jsou,co mají,kde a jak bydlí.Vždy si musím předem uvědomit své chyby,než je začnu hledat u někoho jiného.


Avatar uživatele
Bronzový

ja ano,ale pokud nekdo v otazkach popisuje,jak má vše suprove,a jak si suprove uzil ´den,zas tak moc to tomu dotycnemu nezeru.ja kdyz mam krasny den,nenapadne me to zde prezentovat.jsme lide,mame sve starosti,a podle toho mame i otazky.alespon verim,ze lide,kteri zde otazky pokladaji,nemaji zadny duvod lhat.ale vcerejsi otazkou o telefonnich hovorech jsi mi tu ´duveru dedevsevede vzal¨.


Avatar uživatele

ne, hlavně v klíčových otázkách např: http://www.odpovedi.cz/…

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Sůwa

Někteří i to předstírání dokáží zabalit do kritiky ostatních. Třeba zvolit nick, který předstírá akademický titul je dost na pováženou.Další specifikou je "uvádění údajů na pravou míru", čili zveřejňování informací o uživatelích, získaných soukromou cestou. Jenže tady už trochu legrace končí...

Avatar uživatele

anonym

Milá Sůwo, narážíš-li na mne, už před rokem jsem tady jasně deklaroval (v otázce, jak vznikly vaše nicky), že můj nick je starý 12 let, (kdy Odpovědi ještě ani neexistovaly), a vznikl registrací na starším portálu, kdy mi jej přidělili z mého mailového kontaktu.
Tudíž si na nic nehraje a neměl jakýkoliv skrytý význam.
Používám jej od začátku internetu všude a nikdy jsem neměl potřebu se skrývat za jinými nicky ani profily, jako mnozí zde.
Pakliže bys chtěla napadat nicky, copak bys musela vytknout právě tazateli této otázky? Vrať se do virtuality, kde nelze brát naprosto nic doslova, Nicky jsou anonymní, takže ani nesplňují zákonný požadavek ochrany dat fyzických osob. Nick nemá ani OP, ani adresu, je to jen taková chiméra klidně i kyberrobota z Austrálie.
Skutečnost, že někteří uživatelé už podlehli iluzím second life, díky fiasku skutečného sociálního života , je jejich problém, proto se také všichni provozovatelé důrazně distancují od jakýchkoliv závadných projevů všech registrovaných na jejich webech.
Zkus jednou trochu přemýšlet, než zase začneš ventilovat své potlačované agrese a primární frustrace.
Můžeš sice napsat cokoliv, ale pak se nemůžeš divit, že ti také kdokoliv a cokoliv může vyvracet.

Avatar uživatele
Zlatý

Sůwa

Opět spousta slov o ničem. Hlavně mi chybí vysvětlení, proč zveřejňuješ soukromé informace o uživatelích a to se zdaleka netýká jen mne. To je snad kodexem tolerováno?

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Ad Sůwa.
Dokonalost zla je pro výjimečného jedince lepší než nedokonalost dobra ...

Avatar uživatele

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

  • Vložena před 1865 dny
Avatar uživatele
Stříbrný

manon

A teď jsem právě přestala věřit někomu, kdo mi do očí lhal. Tos nemusel.

Avatar uživatele

anonym

Ad manon, aby nedocházelo ke zbytečným nedorozumněním a omylům, tímto se veřejně přiznávám, že jsem ti dal nominaci já a sice proto, že tvou odpověď považuji za rozumnou, objektivní a zároveň nejkomplexnější.
(P.S. Nějak mi uniká tvá zmínka, jak ti mohl někdo "DO OČÍ LHÁT", když ani neznáš identitu, natož podobu dotyčného, jehož jsi zřejmě měla na mysli.)

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

Děkuji za nominaci.
Ve virtuálním světě musíš brát věci trochu v přeneseném významu. I oči jsou tady virtuální, i jedinci a tak i lhaní do očí je myšleno v té virtuální rovině. I tak mne mrzí.

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

Mrzí zcela nevirtuálně :)

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

Je tady jedna odpověď, která je nedořečená, neúplná, i když snad srozumitelná. No, na nominaci to nebylo... Takže mi někdo lhal...

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

Aby nedošlo k omylu, přibyla pak nominace další, bolakova - takže o té řeč předtím nebyla :)

Avatar uživatele
Zlatý

briketka10

ty dávám většinou já :)

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

:) Taky bych mu někdy nominaci dala, ale nevládnu těmito nástroji zatím. K té další se ovšem nikdo nechce znát, ta zůstane asi utajena :) Už víme, že ač padla najednou s přítomností Dr.Axla u této otázky, přímo on to nebyl.

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

mosoj: Já už dávám ty palce automaticky :) a přitom jsem se chtěla zeptat, zda podstatná není i odpověď :)

Avatar uživatele

anonym

ad manon, formálně máš možná pravdu, ale stejně jako v češtině existuje nevyjádřený podmět, tak i zde lze přece dovodit, že podstatná je jak otázka, tak logicky i odpovědi k té otázce se vížící.

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

Jojo, taky jsem si to tak trochu domyslela...

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

Dr.Axl: není třeba obhajovat tu nominaci, když jsi ji nedal Ty a nemáš s ní nic společného. Někdo určitě ví, proč ji dal. A kdyby nám k tomu něco říct chtěl, určitě tak učiní sám.

Avatar uživatele

anonym

Obhajoval jsem palec, co tady zase podsouváš s nominacemi, jež jsou navíc anonymní?
Pokud šmíruješ bodování, pročpak se nepozastavíš nad fenoménem, kdy jisté palce automaticky do 2 minut naskakují u téhož uživatele ("a"), zřejmě díky nastavenému streamu "nahrávačů".

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

Fuj - nešmíruji. Ani bodování, ani nic jiného. Teď zas podsouváš Ty, že jo? Nominaci si občas všimnu, je taková křiklavá. A někdy se to tak sejde, že si u toho všimnu i kdo právě bodoval.

Jinak se nepozastavuji už prakticky nad ničím, zvláště ne poté, co jsem pochopila místní systém.

Avatar uživatele
Zlatý

briketka10

tak nevím o jakém streamu je nyní řeč ??
když nemám jistého v následovnících, tak ho
nemám ve streamu, jak logické :))

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3821
Zlatý Drap 2287
Zlatý led 1650
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 871
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.