Avatar uživatele
Psychotic

Věříte v závislosti jako na videohrách, sexu, gamblerství apod.?

Tedy na závislosti, které nejsou na neuro-chemické bázi.
Doplňuji:
Podle mě je to jako nadšeného cyklistu diagnostikovat závislostí na jízdních kolech, trampa ze závislosti na stromech a podobně. Prostě když něco baví, tak to chceme dělat často, nejde o žádnou závislost.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz před 3639 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

„Věřit“ je vtomto kontextu velmi špatný termín…
Tyto závislosti reálně existují – ať tomu věříš a nebo ne.

Doplňuji:
…„když něco baví, tak to chceme dělat často“…
Pokud „to často“ musíš dělat bez ohledu na jiné životní potřeby a nutnosti (např. omezuješ práci/školu, utrácíš peníze – které nemáš, nic jiného tě nezajímá – neřešíš), jde o závislost – i kdyby šlo o „cyklistiku“.
😉

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Myslel jsem, že jsem závislý na odpovedi.cz, ale co se tady děje nemá obdoby a už jsem se sám z této závislosti vyléčil.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Opakovaná činnost se stává návykem a když položíme rovnítko závislost, návyk, tak asi ano. Člověk dělá nějaký rituál, denně třeba procházka se psem, někdo jde na pivo, jiný jde hrát, stejné je to se sexem a pod. Já si třeba hraji na PC denně aspoň jednou Solitaire. Takže kdy nastává závislost? A když nemám k dispozici PC, nemohu hrát. Sto lidí, kteří budou denně hrát videohry se nestane sto závislých.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

Je to výmluva slabochů.

Pokud to nejde do těla, tak na tom závislost neexistuje. Ten co tvrdí, že je závislý na PC či automatech atd. tak má jen málo práce. Jediným lékem na tuto pseudozávislost je práce a práce a znova práce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kesim

Na to se nevěří…na to se prokazatelně závislost vytvořit dá…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek