Kepler

Věříte v něco?

John Lennon o tom zpíval v jedné své písničce, která ve mně zanechala doživotní stopu. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=aCNkPpq1giU Nevěřil v magii, Hitlera, Kennedyho, náboženství, Ježíše, a dalšímu. Nejvíc mě šokovalo, že ani v Beatles. Končí tím, že …just believe in me. Jak jste na tom vy?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si projíot archiv.

Sama jsem vložila podobnou otázku.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/patri-vira-k-zivotu-nastupujete-li-do-dopravniho-prostredku-verite-ze-dojedete-jindy-ze-vas-pritel-nezklame-

Můžete si přečíst, jak jste reagoval.

Stejně u dalších otázek.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=v%C4%9B%C5%99%C3%AD­te

Věřím, že nic není náhoda, tedy ve filosofické zákony – možnost, skutečnost, zákon protikladů, nic nevzniká ani nezaniká, jen se přeměňuj eatd.

Věřím v zákon karmy, v tom, že bumerang se vrací, jak s do lesa volá, tak se z něho ozývá.

Věřím, že mnoho lidí nežije, ale jen existuje, že je třeba věřit sám sobě.

Vycházím z toho, že když člověk v něco věří, je o tom přesvědčený,, nemusí nikomu svou víru dokazovat ani ho přesvědčovat.

Na Odpovědích to praklikuji u alternativní medicíny – nikoho nepřesvědčuji, nedokazuji, jen uvádím své zkušenosti. Je to každého věc.

Lékař léčí, příroda uzdravuje

Nevadím víc, protože jsem u starších otázek reagovala podrobněji.

Další odpovědi
zbyndo

Verím v Božie mlyny.

Edison

Každý v „něco“ věří.

Drap

Každý v něco věříme, jen někteří si to neumí připustit.

Gus_Fring

Já věřím v to, že nic nevěřím. :D

Ne, ale vážně… spoustu lidí, nejen na internetových fórech, ale i u mě ve třídě si dělá srandu z Boha či věřících. Ale já se k nim nepřidávám, neboť si myslím, že něco jako bůh (ať už mimozemská civilizace, přírodní zákony či cokoliv jiného) existuje. Ale nevěřím v Boha z Bible, připadá mi jako hloupost, ale ať si každý věří, čemu chce.

Takže, přestože si myslím, že něco jako bůh existuje, nijak pocit víry pravidelně nemám. Nepřemýšlím nad tím pravidelně a věřím, že ikdyby každý člověk prezentoval své názory o víře a všichni filozofové a vědci studovali pouze boha, na nic nepřijdou. Takže nemá nas tím smysl přemýšlet.

Kelt

Každý člověk má víru, názory, přesvědčení a podle toho jedná, myslí a chová se. Když budete dělat nějaký test, zda věříte, že je to správné nebo ne a dostanete se nějak do kontextu, protože uvidíte nějaký film, přečtete si nějakou knihu, nebo vám bude o tom někdo vyprávět, tak se dokážete ztotožnit s hlavním hrdinou a třeba řeknete, že jednal správně a že vy byste ve většině případů tak taky jednali. Je to proto, že máme své hodnoty, názory a podobně. Ale v extrémní situaci, kdy jednáme tak, že nepřemýšlíme, ale potřebujeme okamžitý výsledek, je asi situace jiná. Ale z toho všeho plyne, že každý věří v sebe nebo v něco.
Něco jsme dokázali, proto to můžeme dokázat zase, to je zkušenost. Nebo to dokázal někdo jiný, i to může ovlivnit naši víru a my to taky dokážeme. Můžeme žasnout nad vesmírem, přírodou , krásou, mít pocity štěstí, naplnění a přikládat to někomu nebo něčemu jinému, nicméně k tomuto stavu jsme se dopracovali sami, a pořád na tom pracujeme, takže i když mnozí z nás připouští, že je něco vyššího, je to náš výsledek. A zda řekneme, že věříme v sebe, nebo když nechceme být pyšní , tak řekneme to druhé.

anonym

Otázka víry v něco za každou cenu je celkem zbytečná. Jednak to nemá prakticky na nic vliv zda věříte ve slunce, bůžka na obláčku či sám v sebe, smysluplnějsí otázka je, zda si vedle toho umíte udržet i kus zdravého rozumu do kterého naivní víra moc nezasahuje. Víra sama v sebe je ekvivalentem zcela prázdného motivacniho citátu (neznamená to nic stejně jako dejte šanci míru nebo šala lala ding dong) , pokud se tim přirozeně řídíte – ok, pokud si ale jen lejete do hlav prázdné motivační bláboly toho typu k ničemu to není.