Avatar uživatele
Kajoch

Věříte v lurdský zázrak?

Podle některých vědců se zdravotní stav nemocných,vra­cejících se každoročně z Lurd skutečně zlepšil.Otázkou je,zda je vyléčil zázrak,nebo věda.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hapiky, aliendrone před 2198 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Věř a víra tvá tě uzdraví.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

"V únoru 2018 totiž uplynulo 160 let od chvíle, kdy se tam měla svaté Bernadetě poprvé zjevit Panna Marie. Církev zároveň oznámila, že uznává jubilejní sedmdesáté zázračné lurdské uzdravení. To všechno vedle ducha města živí významně také jeho ekonomiku.

Doložit jakýkoliv lurdský zázrak ale není jednoduché. Od roku 1954 každý případ detailně prověřuje Mezinárodní lékařský výbor. „V případu Bernadette Moriauové jsme si jistí, že neexistuje žádné jiné vysvětlení. Co se týče léčby, dělala všechno, co je lékařsky nebo lidsky možné bez jakéhokoliv výsledku,“ uvedl Sandro de Franciscis, předseda Úřadu pro lékařská pozorování v Lurdách.. atd. "

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/sve­t/2393287-lurdy-si-pripsaly-sedmdesate-nevysvetlitelne-uzdraveni-zazraky-zivi-ekonomiku-poutniho
--

Věřím lékaři, že mně pomůže, věřím bylinkám, věřím, že lékař léčí, ale příroda uzdravuje, věřím, že když uklouznu na náledí, že si nezlomím nohu atd.

Vše je založeno na víře, hlavní je, že víra posiluje a často pomáhá. Věříci lidé, myslím v boha, se dožívají vyššího věklu. Modlitba je jakýsi způsob mediace, který člověka uklidňuje.. Většina nemocí je psychosomatického původu..¨¨

Je něco mezi nebem a zemí, takže věřím, že se mohlo něco stát, říká se tomu zázrak.

Víra není totožná s náboženstvím ani s křesťanstvím, je to něco vnitřního, to, co člověka posiluje.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Jistě, že věřím. Jinak by se tam každý rok netáhla taková procesí lidí. Prokazatelné účinky má i placebo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Ono to je tomu dotyčnému nemocnému lautr jedno jestli tomu někdo věří nebo ne.
Nikdo rozumný nebude tvrdit, že tomu bylo tak či onak, když to nelze 100% dokázat. Každý má věřit raději tomu, co mu říká jeho srdce. Z mého pohledu jen přízemní či zarputilý člověk nevěří na žádné nadpřirozeno(které se postupně může dalším vývojem vědeckých poznatků změnit na objev či vynález).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Já nevěřím nikomu a ničemu, co mi přijde nezvyklé, dokud se nepřesvědčím o opaku. Neříkám, že je to apriori vyloučeno, jen jsem zdravě skeptcký.

Uvedená zlepšení zdravotního stavu bych spíš připsal na vrub placebo efektu jak popisuje Kepler, popřípadě novinářské invenci (obzvláště v „okurkové sezóně“)! Tyhle „tyátry pro blbečky“ mně osobně dost vadí, protože ZNEVAŽUJÍ racionální hledání a zkoumání Boží existence, ale chápu, že prachy se točit musí… :(

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hapiky

Lamalam: Bylo by žádoucí dodat víra v co?

před 2198 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

A není to jedno? Víra v Boha, víra v zázraky, víra v uzdravení… Hlavní je ta Víra.

před 2198 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kajoch

Hapiky:souhlas

před 2198 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek