Avatar uživatele
anonym

Věříte v jinou lásku po dlouhodobém manželství?

Osobně jsem žil s ženou 29let,mám syna 29let,2 krásný vnučky,ale vše skončilo fiaskem… a ted tu novou lásku prožívám jako nikdy jindy.nechtěl jsem zůstat na kolena sám,
Stalose vám něco podobného v životě?díky za příspěvky
Jugar

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Drap, zzzzz, marci1 před 3635 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

Já jsem na to ještě „mladá“, ale myslím si, že to je možné, pokud jeden vztah skončí a jedno z jakého důvodu, pak je dobré si vybudovat vztah druhý.

Život je krátký a člověk by si ho měl užít a ne se trápit samotou. A tady mě zas napadá mé oblíbené „Carpe diem“

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Akzeret

Věřím.
Podle mě to nemusí být „až“ na stará kolena, ale klidně i po deseti, patnácti letech manželství, kdy jsou děti sice třeba ještě v pubertě nebo i mladší, ale to kouzlo, důvěra a tak ze vztahu vyprchá. Pak je lepší žít s někým, koho milujeme, než trápit sebe (i druhého a děti) v nekvalitním vzahu.
Pro mě platí – šťastný rodič, šťastné dítě :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Samozřejmě, že věřím. Nikde není psáno, že ty první lásky a vztahy jsou ty nej, nej. I druhá, třetí láska může krásná, třeba trochu jiným způsobem, ale může. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MK44

Nevím, co myslíte tím „Věříte v jinou lásku“.

Ale pokud dva lidé spolu žijí ve snesitelném vztahu tři desetiletí a pak to zahodí, je to určitě škoda. Těžko se zvyká na někoho nového. Tím myslím hlavně po tom, co ta „láska“ k tomu někomu novému odezní.

Člověk je od přírody naprogramován, aby se čas od času zamiloval. Tedy pokaždé do někoho jiného. Pokud jste si, například z důvodu zachování manželství, po tak dlouhou dobu zamilovanost odpíral, hrozí Vám nebezpečí, že teď vletíte plnou silou emocí do nějakého průšvihu. Tak pozor!

Jo, a taky pozor na infarkt. Organismus už nevydrží to, co ve třiceti. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mirdas

Na to mám jedinou odpověď.

Tak to má být.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nemám podobnou zkušenost. Říká se ale, že láska kvete v každém věku. A asi na tom něco je.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
arygnoc

samozrejme.

potom, čo deti opustili rodné hniezdo, akosi ostalo príliš času, predtým venovanom im, ktorý sa proste ‚odnikadiaľ‘ vyskytol, našiel sa čas i na mimorodinné aktivity – a tým nemám na mysli vyložene naháňanie zajačikov.

v prípade rozumného rozpadu pôvodného vzťahu (veď po tých rokoch nie všetko bolo zlé/dobré) niet dôvod poobzerať sa po novšom modeli.

horšie je, keď nový vzťah je príčinou rozpadu toho starého – nie vždy to musí ‚opúšťaný‘ partner prijať ‚rozumne‘ – veď zrazu z pre neho nepochopiteľných dôvodov sú spretŕhané nie iba citové/partnerské väzby, ale niekedy i >zmysel života<.

keď sa ale nakoniec všetko toto podarí, niet dôvodu neskúsiť iný vzťah, ktorý môže byť s ohľadom na skúsenosti i intenzívnejší.

veľa šťastia, ;)

před 3635 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek