KubikS7

Věříte v existenci velkých, vědě dosud neznámých zvířat?

Nejlepší odpověď
fcoop

V podstatě nevěřím.Kde by se tak asi vyskytovala?

Další odpovědi
tom004

Možné je všechno.Pokud nějaký takový tvor existuje,tak jedině v oceánech. O tom co může žít,nebo žije ve velkých hloubkách, toho víme opravdu minimum.

Berušinka

Myslím, že je to možné. Nemáme prozkoumanou celou naší planetu. Nemusíme vidět všechno, co je velké. Jak říká Tom … v oceánech je pro nás ještě plno překvapení =).

led

Ešte nepoznáme ani seba, nieto ešte Zem.

barnajka

Jestli se zajímáš o kryptozoologii, můžu ti vřele doporučit knížky od Jaroslava Mareše. Dovolím si použít několik vět z jedné z nich – a to bude vlastně má odpověď na tvou otázku :)

„Na světě existuje ještě mnoho neznámého a nepoznaného a není důvodu se domnívat, že právě zoologie je vyjímkou…“

"Na začátku 19. století prohlásil sebevědomý Georges Cuvier, v té době nejvyšší autorita v oboru zoologie, že všechna velká zvířata, existující na této planetě, byla již objevena a popsána…

Následující desetiletí usvědčila Cuviera z krutého omylu. Je však ironií osudu, že stejný názor jako Cuvier zastávají v podstatě někteří zoologové i dnes. Nedokážou si představit, že v době, kdy pronikáme do vesmíru, zůstávají celé rozsáhlé oblasti pozemských pevnin i oceánů neprozkoumané a neznámé včetně živočichů tam žijících. A ničení životního prostředí, kácení deštných pralesů, kontaminace sladkovodních lokalit, oceánů i ovzduší, může způsobit, že některá dosud neznámá zvířata vyhynou dřív, než je vůbec poznáme…"

Zdroj: Jaroslav Mareš: Svět tajemných zvířat

KubikS7

Neprobádaných míst na naší planetě je dost . Například oceány , puště , Amazonský prales , pralesy na Nové Guinei ve Vietnamu.