Avatar uživatele
nyjono

Věříte v ČR v policejní ochranu a justiční spravedlnost?

Má víra léty slábne a slábne.

https://www.no­vinky.cz/krimi/cla­nek/nasel-si-sam-ukradeny-notebook-ma-platit-700-tisic-40302201?dop-ab-variant=5&seq-no=3&source=hp

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1625 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Ano.
Přes různá pochybení věřím jak PČR, tak spravedlnosti.

K článku v odkazu jsem se dostala až teď. Tam je problém se zveřejněním fotek. Okradený je měl předat policii, neměl právo je zveřejnit.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Nevěřím a už hodně dlouho. Policie je neschopná. Byl jsem 2× okraden o auto a jiné movité věci vč. PC, v celkové hodnotě asi 150 000 a policie nevypátrala nic. Podle všeho se ani moc nesnažila.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Rozodně ne v policejní ochranu. To bys musel mít poldu na každých 20 m. Jednak to nechci, ani si to neumím představit. Ochránit se musí umět člověk především sám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Policejní ochrana? Justiční spravedlnost? Celkem by mne zajímalo, ve KTERÉ že to žiješ zemi? ;) :D :D Tohle je jen NEPATRNÝ zlomeček reálné skutečnosti. Ten, kdo se o to hlouběji zajímá (nejdebože si sám něco užil na vlastní kůži) ví, že jde o STANDARDNÍ záležitost, nic překvapujícího (tedy žádný „vyjímečný případ“).

ivzez>>> Možná Vám to uniklo, ale ten „problém se zveřejněním“ nastal AŽ POTÉ, co všechny informace poskytl PČR. Ta, i když věděla kde se ten Mac používá, viděla KDO ho používá PŘESTO pachatele NEDOPADLA. No, pro mne to není žádné překvapení. Ovšem za to, že ztrapnil fízly tím, že poukázal na jejich naprostou neschopnost holt chlapec musí pykat – kam bychom se dostali, kdyby to tak dělal každný, none? ;) :D :D

Než si to někdo špatně vyloží, netvrdím „nikdy nikdy“, NĚKDY benga dokáží ochránit nebo soud vynést spravedlivý rozsudek. Tvrdím jen to, že SPOLÉHAT se na něco takového může jen totální ---zcenzurováno---!! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Policii věřím, vždy, když jsem to potřeboval, tak pomohli. Se soudy naštěstí nemám zkušenost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Ano a nechávat v autě drahé věci je kokotina. Ten kdo myslí, to nedělá. A navíc to slyšíme to stále dokola.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Záleží občas kteří policisté věc vyšetřují na př. mordiéři manžílkové Stodolovic vyšetřovali mladí šikovní policisté po osmém mordu věc dostal starý policista / který nebyl tak bravurní u počítače / a během měsíce Stodolovic měli klepeta.
No a k soudům si chodíme pro rozsudek a nikoliv pro spravedlnost.
A jinak po velkém hedvábném sametu bylo v kurzu staré policisty vyházet a údajně do pěti let všechny nové do 30 let.
A nýní je nedostatek policistů a začínat jako nováček prát se s opilci s fe´táky, sloužit noční, neděle svátky za počáteční plat okolo 20 tisíc není lákavé.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
nyjono

ivzez,

  1. okradený předal policii veškeré informace
  2. fotografie nezveřejnil, byly přístupné pouze na přímý odkaz konkrétním lidem, zveřejnily je média. …Blog byl v podstatě nedohledatelný a v angličtině. Dostali se k němu jen lidé, kteří na něj měli přímý odkaz

před 1624 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Ti, kdo měli přímý odkaz, jej mohli předat dál.

před 1624 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Takže je zveřejnil. Kdyby je nevložil do internetu,
média by nic nenašla.

před 1624 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nyjono

elkon, dotyčnému vykradli byt. Ne auto.

před 1624 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

OK, sorry. Četl jsem to rychle.

před 1624 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek