Avatar uživatele
bolak

Věříte tomu, že se to u nás fakt zavede?

http://www.no­vinky.cz/finan­ce/382468-sankce-za-pozdni-splatky-dostanou-strop.html

Mně se to zdá celkem jako sci-fi, po tom jak to tu do teď fungovalo.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, redy, lejdy.můn před 3077 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Quimby

Mně to přijde absolutně k ničemu. Neřeší to problém, akorát ho to zakrývá. Jediné, co to dělá, je, že to brání lidi, co si neumí/nechtějí přečíst smlouvu a její podmínky. Pak se diví, co to po nich chtějí, i když s tím souhlasili. Tím, že to stát začne bránit a schvalovat, tak se nic nezmění. Spíš by to chtělo naučit správnou finanční zodpovědnost, a když prostě na něco nemám, tak si nebudu půjčovat peníze, které nemůžu splatit…

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Agneta

Doufám, že ne. Neboť to by znamenalo, že se lidé budou ještě více zadlužovat. Už teď mají na dlužení* výborné podmínky nastavené unií, totiž velmi nízké úroky. Dlužníci mají platit 17%, a né 1%!
A když má někdo našetřené peníze, tak dostane z miliónu jen deset tisíc ročně.

*) je to ostuda s těmi dlužníky

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Mám tu jedinou správnou a nejzásadnější odpověď na Tvou otázku:
Nemohl bys hned v nadpisu položit jasnou otázku? Jseš tu už dlouho a co jsem tak koukal, tak to i umíš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Už to mělo být dávno.

Ale nevěřím, že se to zavede. Opozice určitě najde
nějaký „rozumný“ důvod, proč to zamítnout.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Quimby: Tak třeba každej není tak chytrej jako ty 🙂 a nebo nemá čas si číst před každým podpisem 15 stránek dokumentů, případně v něm ještě hledat různý chytáky, který by v něm mohly bejt skrytý.. já třeba od jistý doby už nic neřeším telefonicky, kdokoliv mi volá, tak jim odpovídám: „nebudu s váma mluvit, napište mi to e-mailem“, abych měl čas si všechno pořádně promyslet a abych pak měl ještě důkaz, že to co mi říkali, mi skutečně říkali, ale já jsem strašně paranoidní..

před 3077 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Každý by si měl vždy přečíst, co má podepsat,
pokud něčemu nerozumí, má si to nechat vysvětlit.
Nikdo by neměl podepsat něco, čemu nerozumí.
[V tomto souhlasím s Quimbym.]

Ovšem založit „byznys“ na půjčování nemajetným – cíleně vydělávat na finanční negramotnosti určitých skupin a na „smluvních pokutách“ je lumpárna, která nikdy neměla projít.

Obdobně s pokutami za předčasné splacení apod. V případě předčasného splacení sice dlužník nesplatí část úroků, ale
o to dříve může banka s financemi zase nakládat – např. je
půjčit někomu dalšímu za jiných podmínek.

Ale jak píši v odpovědi – nevěřím, že to poslanci schválí…

před 3076 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Quimby

No, to je ale moc neomlouvá, tak už vůbec nepodepisuju to, čemu nerozumím. Tak každá solidní firma nabídne si odnést smlouvu domů a pročíst si ji v klidu před tím podpisem. Tohle mi přijde jako jedna z věcí na kterou by si měl každý udělat čas.

Jo taky přes telefon nic neřeším, radši si dojdu na pobočku když něco potřebuji a nějaké jejich výhodné nabídky rovnou odmítám.
Jo, to je taky dobrý, oni si s tebou povídaj a pak když máš říct ano, tak řekne momentík a přepne na nahrávání, ale těch 10minut předtím se nenahraje…

před 3076 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek