hapiky

Věříte tomu, že nový počítačový program dokáže detekovat lháře až s 99% jistotou?

Před časem se objevil nový software, který dokáže analyzovat i tzv. psycholingvistické signály.
http://www.as­trolife.cz/?p=10824

Nejlepší odpověď
klumprt

Myslím, že ne, Time…

Další odpovědi
zjentek

To samý, co tvrdí ten program v tvým linku, tvrdím i já!

ivzez

Hapiky, podle mne si ten článek mylně vysvětlujete.

Pokud program vyhodnotí, že hlas člověka ze zvukového záznamu
svědčí o tom, že ten člověk věří tomu, co říká, nemusí to ještě znamenat,
že mluví pravdu.

A už vůbec bych z tohoto sdělení neusuzovala na opak:
že by takový program na 86 – 99 % dokázal detekovat lháře.

Kepler

No, vzhledem ke zdroji, který jsi použil, to považuju za blbost. To už bych víc věřil obyčejnému detektoru lži. A stejně, když něco nefunguje na 100 %, dá se vždycky zpochybnit a v důkazním řízení je to k ničemu.

ivzez

Prohlásit o někom, že lže s rizikem omylu 1 – 14 % je podle mne příliš vysoké riziko. (Ale pro mne by i 0,1 % bylo příliš vysoké → nesnesla bych představu,
že bychom kvůli možné chybě programu někomu křivdili).

hapiky

Čas ukáže, ale spíš si myslím, že cesta odhalení lži povede jinam.