Kepler

Věříte tomu, že na Marsu bude nalezen život?

Samozřejmě jen mikrobiální. Zdá se, že je to na spadnutí. Myslíte si, že to ovlivní i naději k nalezení mimozemského inteligentního života?

https://pixaba­y.com/cs/mars-planeta-rud%C3%A1-planeta-povrch-11656/

Nejlepší odpověď
klumprt

Kdyby se mělo jednat život vzniklý nezávisle na pozemském, považoval bych to za velmi nepravděpodobné. Život ve vesmíru nevzniká na každém rohu a jednotlivá „ohniska“ budou ve vesmíru nejspíš velmi daleko od sebe, nejen v prostoru, ale i v čase.

Pokud by šlo o to, že např. dávný meteorit vyrazil ze Země kus horniny s mikroby, který dopadl na Marsa mikrobům se tam začalo dařit (pravděpodobně v nějaké vodě), tak tohle bych viděl jako představitelnější variantu. Dokonce bych si dovedl předsavit, že mikrobiální život se šíří takto vesmírem poměrně běžně a takto je „nakaženo“ více planet.

Ale spíše ne. Za nejpravděpodobnější pokládám variantu, že pozemský život vznikl na Zemi a je pouze na Zemi. V dohledné vzdálenosti žádný jiný život není.

Další odpovědi
Complex

Myslím, že šance je solidní. Jinak ufouni jsou již mezi námi viz např. Alzák, takže netřeba hledat daleko.

hapiky

Pokud je správná teorie, že život na Zemi byl přenesen z Marsu, tak by na Marsu museli ještě něco najít.

Complex

Vidáš se na Mars pokud to nebude stát víc jak milión či prodaný domov? :)

Kepler

Nerozumím. Jestli myslíš vydat se na Mars, tak jako místo smrti bych si to vybral i zadarmo. Naposto luxusní, jenže mi to nikdo nezaplatí.

Kepler

Zatím je prokázané, že voda v tekutém stavu na Marsu kdysi skutečně byla a je tam i dnes (i když spíše zmrzlá). Dokonce i dnes se nalézají místa, kde občas nějaká kapalina teče (stružky na svazích kaňonu). A je pravděpodobné, že se něco najde i hlouběji pod povrchem.