Avatar uživatele
jey

Věříte na tři bílé smrti? Cukr, sůl a bílá mouka? Jestli ano, jak je nahrazujete?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Elk, hanny 2, dědapetr před 4767 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

ale prdlajs. Když to s nimi člověk nepřehání, není se čeho bát. Všeho s mírou platí i zde; na všem našli něco závadného, to by člověk v podstatě nesměl nic žrát

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
calad

Nebral bych to zcela doslova, generace před námi taky jedli nezdravě a přejídali se a dokonce i kouřili cigarety a dožili se požehnaného věku, takže k otázce: určitě všeho s mírou a jíst ode všeho trochu…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

Cukr se dá nahradit Stévie sladká – Stevia rebaudiana,Sůl KARDISAL je vařená jódovaná jedlá sůl se sníženým množstvím chloridu sodného o 40%, což je již nezanedbatelná změna ve prospěch Vašeho zdraví. Používá se místo běžné kuchyňské soli bez znatelné chuťové změny jídel a potravin.Bílá mouka -nahradit celozrnou a nebo žitnou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
FOG

Souhlasim s „Quentos"em,dnes je jiz tolik veci"spatnych“,ze jiz skoro neni nic „zdrave“.
Ale ,abychom neumreli ,musime neco jist,ale s mirou,nekdo i s Mirou.
Jsou lide,kterym nevadi alkohol a cigarety a doziji se vysokeho veku.
Ale je pravda,jak rikala moje babicka- snidani snez sam,o obed se podel s pritelem a veceri dej nepriteli.ne ze bych se tim ridil,ale neco na tom je.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Cukr nahrazuji cukrovinkami. Ty jsou barevné. Sůl dávám do jídla, takže se taky zabarví a syrovou mouku nejím, opět se při úpravě zabarví. Horší než tyto tři bílé smrti je smrt ze ztráty soudnosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
michael69

Cukr,tedy ten bílý rafinovaný,je skutečně problematicky stravitelný.Musí se nejdřív doslova „přecedit“ přes naše játra a teprve potom je použitelný pro naše tělo.Lze nahradit včelím medem (nejlépe tuzemským přímo od včelí farmy).Med obsahuje jednoduché cukry (glukozu,fruktozu) a je lehce stravitelný.Ne­tloustne se po něm.(Pokud se dá včelám do úlu bílý cukr,přemění (invertují) si ho na jednoduchý cukr)Co se týká bílé mouky,myslím,že naše středoevropská těla jsou schopna určité množství bílé mouky zvládnout vzhledem k tomu,že naši genet.předkové se jí také cpali.Lepší je ale tmavé pečivo.Tedy to pravé a ne jen obarvená bílá mouka.Sůl stačí jen minimum na den.Já např. vzhledem k hypertenzi vůbec nesolím.Stačí ta sůl co je běžně v pečivu.Některé běžně dostupné potraviny nepozřu,protože jsou na mě přesolené.Chutnají mi štiplavě a jsou hořké.Navíc mě štve,že ta sůl často přehluší chutě jiných přísad (slaná polévka),které v jídle jsou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BandiOl

Každých 10 let vznikne módní vlna, co jíst a co nejíst.
Nejezte jednostrannou stravu, rozdělte si ji na 5 x za den. A množství, jak to tady již bylo uvedeno – všeho s mírou.

Zdroj: pknewshop.cz/zdravi

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek