Lgee

Věříte na ráj po smrti?

Jak podle vás takový ráj vypadá?

  1. s existenci Boha.
  2. bez jeho existence.

Odpovědi
da ny

Samozřejmě, že ne.. V ráj ne.
Ono je to asi trochu jinak s odchodem duší za světlem....., než jak si lidé vysnili ráj.

elkon

Jsou to nesmysly.

Drap

V nic akového věřit nemohu.

Disraeli

  1. Neexistuje jen víra v Boha (je plno bohů, plno náboženství, několik monoteistických i polyteistických, ale i jiných). Věřím, ale ne v Boha (= tohohle Boha, na kterého poukazuješ).

Na ráj nevěřím, určtiě ne posmrtný život typu Nebe, Peklo. Existence tohoto, alespoň v takové podobě, je extrémně nepravděpodobná. Na duši ale samozřejmě ano. Jak se dnes ptal jirkaF, zda budeme žít po smrti věčně… Život se vztahuje na fyzično, tento svět, živočichy, organismus, avšak duše (popřípadě bohové, vyšší síly a spol) ale nežijí, prostě existují, JSOU. Nedá se nazvat životem něco, co ho vysoce přesahuje. Na život se vztahuje smrt, dočasnost a podobně, takže se to nedá použít na duši.
Když připustíme existenci duše a to, že je nesmrtelná, tak existovala i před našim fyzickým narozením (fyzickou schránkou) a bude existovat i po ní. Reinkarnace je určitě taky možná. Přesto fyzická smrt je určitě do jisté míry smrt toho člověka – kterým/jakým ten člověk byl – na duši to možná zanechá nějakou menší stopu (zkušenosti apod) – ta osobnost, naše názory, atd. to bude svázáno spíš s fyzicxkou schránkou a po její smrti (odpoutání duše od těla), nebude duše identická s naší fyzickou osobností, jakou byla tady na Zemi (i když zpočátku u některých možná ano, jak to popisuje E. Cayce nebo Robert Monroe v „Návrat k pramenům“). Obzvlášť když k tomu přičteme ty jiné životy a prvděpodobně něco víc. Naše fyzická smrt tedy bude skutečnou smrtí – pro fyzické tělo a částečně nejspíš i pro naši osobnost, kterou jsme tady byli.
I jen naše vědomí během našeho života – to je nic. Malilinkatý zlomeček toho, co jsme a kterého jsme si vědomi, za to obří je podvědomí a nevědomí (a pravděpodobně taky nadvědomí).

VaclavZeman

Na raj ano. Ale ne na raj po smrti ne. Muj raj je ma malickost, plno zradla a skvela hudba (idealne muj oblibeny house).

Rokio

Podle mě je více pravděpodobná reinkarnace než nebe a peklo, popřípadě nebe, peklo a očistec.

Roman71

Ráj po smrti a bez Boha? Ne.
Zaprvé, ráj jedině zaživa na zemi a zadruhé, jedině pod Boží vládou.

Ten zamýšlený biblický ráj, který měli za svého dokonalého života Adam, Eva a jejich potomci z rajské zahrady rozšířit po celé planetě Zemi se sice nenaplnil, ale to neznamená, že z Božího původního záměru sešlo. Ráj po celé zemi, s dokonale zdravými lidmi, bez bolesti a smrti mohl pod Boží vládou být, ale opět zaručeně přijde. Máme totiž historickou záruku, že bude původní záměr pod Božím vedením naplněn.