zjentek

Věříte na náhody?

Ona je to přinejmenším podivná otázka, jelikož na náhody věří asi každý, kdo věří třeba v bohy, ale… http://www.cen­terforhealthse­curity.org/even­t201/scenario­.html

https://www.ga­tesfoundation­.org/
http://www.cen­terforhealthse­curity.org/
https://www.we­forum.org/

Nejlepší odpověď
Edison

Milionkrát i zde probráno.

Náhody neexistují.

Všechno má své příčiny, každý soubor příčin má zákonité důsledky.

Nedostupnost znalosti kompletního souboru příčin vede k mylnému dojmu nahodilosti. Přitom je to pouhá neznalost.

Všiměte si, že čím více příčin někdo zná, tím lépe odhaduje budoucnost. Kdybychom znali veškeré příčiny a dokonce zákonitosti, budoucnost bybylo možné znát. Bylo by to ale ono? V zásadě lze tedy říci, že budoucnost je pevně daná, bez nahodilostí. Jen neznalost příčin, zákonitostí a souvislostí činí naši existenci tak zajímavou a zábavnou, což zdaleka neznamená, že by existovaly náhody.

Další odpovědi
annas

BXeru z pohledu filosofie.

Několikrát jsem na stejnou otázku odpovídala. Náhoda neexistuje. Je to něco, co nedovedeme vysvětlit, neumíme najít příčinu, která možná ani neexistuje. My jsme si ji vytvořili v hlavě.

Z pohledu dialektiky existují protiklady jev nahodilý x jevu skutečnému. Nahodilý jev je následkem příčiny, která souvisí s působením určitého zákona,. Jsou to tedy následky různých příčin, i které nejsou často spojené.;

Je náledí, jdu ven, uklouznu a zlomím si nohu. Který zákon se uplatňuje, jaká je příčina?

Kdybych bývala nešla ven, nebo kdybych si bývala obula jiné boty, tak bych nesopadla atd

Já věřím v intuici, jakýsi přenos myšlenek, třeba když zazvoní telefon, ozve se ten, koho jsem očekávala.

Rokio

Podle mě je každý strůjce svého štěstí. Na osud nevěřím a náhody neexistují.

Nandi

Odpověděl bych podobně jako Rokio.Na osud také nevěřím,ale u náhod-někdy prostě řeknu něco ve smyslu To je ale náhoda.Ale ani náhody možná neexistují.Je to prostě jen štěstí.

Ametyst

Rozhodně ne. Náhody se nedějí, a vše je boží úmysl, nebo ne?

anonym

Edison: to co píšeš je pravda jen do chvíle než se začneme bavit o jevech kvantové fyziky, tam bychom rychle dospěli k opačným závěrům.

Ametyst: nebo ne.

zjentek

Lidé, bděte!
Ovčané, spěte!

Zjentek