Illines

Verite na magickou silu uplnku mesice?

Pry se daji lecit ci zmirnit jakekoliv zdravotni neduhy?Nebo je to povera?

Nejlepší odpověď
annas

Podle lunárního kalendáře (např. Žofie Kanyzové) lze zjistit, ve kterém znamení se právě nachází Měsíc. Jde o zkušeností našich předků a snahu žít v harmonii s přírodou.

Stejně jako podle čínské medicíny jsou naše orgány nejvíce ohrožené v určitých měsících
(únor ledviny atd.), tak i Měsíc ovlivňuje člověka podle toho, v kterém znamení se narodil. Že by přímo léčil neduhy, netvrdím, ale třeba při konzumaci určitých jídel může zhoršit zdravotní potíže.

Čeho se máme vyvarovat, když je Měsíc v našem znamení, najdete v odkazu.

Zdroj: http://www.ka­fe.cz/zabava/ho­roskopy/zdravy-zivot-podle-mesice-5522.aspx

Další odpovědi
Drap

Nejen úplněk, ale každá fáze měsíce má svůj jistý vliv, Ale že by se úplňkem přímo léčilo, tak to považuji za nesmysl

Damiana

Nevím jak by mohl léčit, slyšela jsem kdysi spíš o jeho škodlivém vlivu, něco v tom smyslu, že zvětšování měsíce zadržuje tekutiny v těle a přímo za úplňku lékaři neradi provádějí operace (kvůli prudšímu krvácení), porody jsou náročnější a lidé bývají agresivnější.
Mě osobně jde úplněk dost na nervy. Jsem citlivá a špatně se mi při něm spí. Straším docela dlouho do noci.

hanulka11

já si dávám akorát podle měsíce stříhat vlasy a funguje to rostou pomalu a pěkně drží ......jiné zkušenosti nemám

Mapel

Působení měsíce je dokázáno, ale jen na základě fyziky. Zázraky nedělá.

beer

Na magické síly nevěřím všeobecně ))

briketka10

nevím kdo může věřit na takový bláboly, podle mně jsou to jen babské kecy..
kdo chce ať věří, ale mně nikdo nepřesvědčí je to hovadina !!

venkovan

Určitě léčí, zejména ty srdečnía duševní. Měsíček, úplněk, hvězdičky (někdy když je měsíček nepřesvítí), mládenec a dívka pod večerní oblohou někde v přírodě – to je pro oba prakticky léčba srdce a duše jako hrom.