Avatar uživatele
Klára K.

Věříte na důležitost snů?

věříte, že každý sen něco znamená? Mě se už několikrát zdálo o nějakém neznámém místu, a potom třeba za rok jsem objevila, že je zkutečné. Každý sen si zapisuji do Snového deníku. Jednou se mi třeba zdálo (byla jsem na prázdninách u babičky) že umřel její pes, a druhý den ráno mi volala mamka, že mi umřela myška… Nevím, myslíte si, že se nám sny snaží něco říci? Každopádně, moje sny jsou zatím to nejlepší, co jsem zažila.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3993 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

V žádném případě nevěřím, stačí se jen informativně zajímat o vznik a původ snů.
Jistě, jdeš na to jinak, nevědecky a to je zkrátka ryze tvůj přístup. Nic proti tomu nemám a přeji hodně spokojenosti! 😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jpau

Snění je zpracování informací co mozek zachytil za dobu co jsi vzhůru. Jedná se jenom o nějaký produkt plynoucí z toho, že si urovnáváš v hlavě informace co jsi načerpala – uchováváš pro další použití, vyhazuješ, … Pokud si vzpomeneš co na svůj sen a srovnáš ho s tím co jsi dělala než jsi šla spát, určitě tam najdeš nějaké podobnosti (pokud budeš pracovat s rozlišením pes = myš, tak je to tutovka).

Takže ano, sny jsou důležité proto, aby si člověk pamatoval co dělal a vůbec, aby mi paměť (resp. jeho myšlení) sloužila jak má. Nějaká spojitost s budoucností je nemožná a najde-li se, pak plyne z nějakého logického předpokladu (zdá se mi, že mi umře pes a druhý den vážně umře – vyšel jsem z předpokladu, že když jsem ho den před tím viděl tak nežral a vím, že je starý apod…) anebo je to prostě náhoda.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Elis Pokorná

každý ne, ale u nějakých se to může stát. Takže ano, věřím :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek