Tinka

Věříte na duchy?

dobrý den, když jsem byla malá, stávali se nám divné věci, když tatka donesl domů obráázek panny Marie se svatozáří a v náručí měla malého Ježíška..má sestra slyšela divné zvuky jako klapot střevíců v kuchyni..jednou jsme spali a najednou se nám rozletělo okno a vletělo tam něco černého a sklánělo se to nademnou a pak jsme najednou z ničeho nic obě dvě usli a ráno jsem se vzbudila a na tváři jsem měla obtisklé 3 dospělé prsty..pak jsme zjistili že se na půdě oběsili manželé a já z té půdy měla odjakživa strach a když jsme se tam přistěhovali tak obývák byl vymalován černě.dlouho se nic nedělo až když mi bylo 12 let tak jsme se sestrou spali u babičky v ložnici a viděla jsem něco sedět na pytlích..byla to žena, měla dlouhé rovné vlasy a byla hubená..vypadala jako stín..od té doby se tam bojím spát..ted je mi 14 let a asi se mi to vrací..nejdřív jen divné mrazení, pak noční můry, pak jsem slyšela hlasy které na mě mluvili mím jménem, že mi pomůžou, že ví o mích problémech a pak se to začalo ztrácet..taky když jsem šla spát tak se mi stává že slyším kroky..a nechávám si pootevřené dveře a z chodby svítí světlo ke mě do pokoje na strop a zdá se mi že vidím stín jak se mihne po stropě..přehlížela jsem to, ale taky se nám stává že třeba zhasneme a jdeme ven, vrátíme se a je rozvíceno a taky se stalo že jsme se vrátili z venku a byl otevřený balkon a všude zima..před prá dny se mi zdálo že mě cosi chytlo za ruku a sevřelo mě to pevně jako by mě to nechtělo pustit a ráno jsem se vzbudila a měla jsem na ruce modřinu..nevím jestli si to jen namloouvám a mám příliš fantazie, nebo nevím proč ale vím že tu tenkrát zemřel i 17tiletý kluk, kterého srazilo auto, když jel s kamarádem na kole..někteří mi možná nebudete věřit, budete si myslet že si vymýšlím, ale chtěla bych vědět, jestli se vám někdy nestalo něco podobného..děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

věřím, ale nestalo.

Otázka vložena po X-té:

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=v%C4%9B%C5%99%C3%AD­te+na+duchy

Další odpovědi
anonym

Verim podobnejako lexx, jen ja je vidim a citim . 🙂
Ale mam to tak, ze verim, ze kazdy mame " toho naseho ducha " takoveho, jakeho si zaslouzime. Vedou nas nase myslenky a kdyz budu prat sousedovi, aby mu chcipla koza…, chcipne naopak me a jemu se narodi 2 zdrava kuzlatka.
Ja mam " ducha " velice hodneho. Je to takovy muj partak. Ja pomaham jemu ( aby mu u me bylo dobre ) a on me. -iv-

SINGO

Četl jsem jen nadpis otázky takže odpovím takhle:
Sem tam se mi stalo že když jsem šel do pokoje, mihlo se něco černého, rychle jsem rozvítil a nic, někdy mě to ale připadá že tam fakt někdo je…:)
Ale jestly věřím sám nedokážu odpovědět, možná jo i ne…

lexx

Věřím na astrální bytosti, jsou všude kolem nás, běžně neviditelné, někdy ano. Pomáhají i škodí, dobří i zlí, prostě jako lidé. Jestli jsou to duše zemřelých nebo průnik hologram z jiných časoprostorů nebo snad projekce obyvatel jiných světů to je předmětem spekulací.

SonsyMite

Jestli si to nevymýšlíš, měla by jsi to řešit.
Poptej se třeba nějakého záhadologa (Ivan Mackerle – nejlepší) jak se tomu vyhnout. Kdyby to bylo horší, řeš to s něakým knězem. S tímto opravdu není sranda!

jmhad

Podle dialektiky by to měla být obrazotvornost v našem vědomí,tedy někdo v mozku.A když toho je víc,měl by člověk navštívit doktora.Nemusí to být zrovna psychiatr v Bohnicích,ale třeba psychoanalytik,což je,zejména v USA, velmi prosperující živnost.

Ted už nejspiš veřim! dneska na veřer když už byla trošku tma jsem šla do mesta a tam je kostel.jdu okolo kostela a koukam na ty okna a nejednou zahlednu takovou divnou vec jako by v okne bylo to na rychlo tak jsem jako že šla pomalu dal ani 2 kroky jsem neudelala a vratila jsem se a zdalo se me že ta vec na me kouka nehorazne jsem se lekla a šla jsem rychlejc.Nevim jestli to byly halucinace nebo fakt jsem tam neco zahlídla ale naháni mi to hrůzu jeste ted!.://

venkovan

Občas se dějí věci kterým nerozumíme, ale nechají se i vysvětlit. Ale lecos se nevysvětlí. To asi jsme prožili všichni.
Nejsem odborník, ale lecos se mohlo stát ve snu a třeba ty modřiny jsi si udělala sama ve spánku. Kroky a podobné, to se může slyšet z podvědomí člověka. Zkus si projít pamětí na co jsi v posledních dne a týdnech před takovými sny a zážitky myslela a možná najdeš sama souvislosti. Neboj se, že si to vymýšlíš – je to víc reakce nad tím očem přemýšlíš. Takže s chlapcen na kole se rozluč, popřejmu klidný věčný spánek a ber to, že už na tom nic nezměníš.
Osobně se třeba vyhýbám hororům a dalším podobným filmům, protože mi připadají lidsky úchylné.
Ber to jako součást života. za pár let se ti sny zřejmě podle statistiky (o čem se nám zdá nejčastěji) vymění za jiné.