Avatar uživatele
Zlatý

Věříte na budoucnost autonomního řízení aut s tím, že zabrání nehodám?

Podle mého mínění žádný systém nemůže zabránit nehodám, když se nějaký idiot za volantem rozhodne jednat zcela neočekávaně. Má to své fyzikální opodstatnění. Velmi v tom vynikají řidiči v Rusku, posuďte sami: https://www.youtube.com/…

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Ano, ale pokud budou všechna vozidla autonomní. Autonomní vozidlo slepě dodržuje pravidla silničního provozu. Pokud řidič s běžným vozidlem vjede za plnou čáru do protisměru, tak pro autonomní vozidlo je plná čáru tabu. Stane se nehoda.

Nesouhlasím s uživatelem Astaroth. Řidič musí být připraven zasáhnout, pokud se autonomní vozidlo dostane do situace, kterou není schopno správně vyřešit.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Verím, že časom dôjde k presúvaniu v priestore pomocou bezpečného autonomneho riadenia bez priameho zásahu človeka ako prirodzenému javu. Bez nehôd? Nikto nie je dokonalý, (okrem... ), ehm...

Na zabránenie nehôd z zapríčinených človekom by musel byť vytvorený systém, ktorý v krízových situáciách dokáže konať aj proti vôli človeka, jednoducho ho odpojí od riadenia. Toto v súčasnosti funguje len čiastočne. Napríklad "dozor nad šoférom, aby aspoň občas pootočil volantom, inak vozidlo bude spomaľovať až do zastavenia so súčasným akustickým alarmom." (mala som oči ako sova pálená, keď som to prvý raz videla v praxi)


Avatar uživatele
Pokročilý

Věřím. Ale auta budou muset bejt 100% autonomní a řidič nebude moct do řízení vůbec zasahovat.
To nebude v brzký době.


Avatar uživatele
Pokročilý

Ne. Robot nemůže jen tak nahradit člověka. Nehodám to stejně nezabrání.


Avatar uživatele
Pokročilý

Tak takový systém již existuje, Tesla i Alphabet mají software, který při manuálním řízení, v případě, kdy se blíží nehoda, převezme řízení a nehodě zabrání. Účinnost takových systémů vedle manuálně ovládaných vozidel je kategoricky jinde.


Avatar uživatele
Stříbrný

Věřím, že časem budou vyvinuty takové systémy. Jedním z předpokladů ovšem je, že autonomní budou všechna vozidla, budou komunikovat s okolím a navzájem. Pochybuji o tom, že je principiálně možné vyvinout vozidla 5. stupně, které se spolehlivě, bezpečně a rychle autonomně pohybují v běžném provozu mezi vozidly řízenými lidmi.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

kamila2658

Myslím, že to možné není. Jak by se to auto chovalo, když je tu tolik typu křižovatek? (https://www.dopravniznaceni.co m/… A ne vždy všichni kolem jezdí jak mají :D

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 989
Stříbrný cukrar 894
Zlatý mosoj 782
Zlatý Kepler 629
Zlatý gecco 478
Zlatý Edison 331
Zlatý Dochy 313
Zlatý led 304
Stříbrný honza19hk 288
Zlatý Hlada 287

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.