Avatar uživatele
anonym

Věříte charitě? nebo raději věci předáváte dotyčným?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, gagaga před 3456 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Dávám, vím komu a vím proč. Jen jednou jsem se napálila, dala jsem zimní bundy a boty místním cikánům hned poté, co jsem viděla ve městě jejich děti v mraze jen v košilích, ale to jsem udělala chybu, nosili to, to jo, ale do úplnýho rozsypání, bez přestávky na vyprání, pak to zahodili tady na hřišti a byli zas jen v košilích, ale to už padal sníh. Příště nebudu ani žádný charity shánět, šoupnu to v igelitu do bílýho kontejnéru a basta.
Doplňuji:
Ty nejhezčí kousky dávám kamarádce a taky něco třeba přešiju, recykluju a co zbyde, dám do toho konteineru

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
setapouch

Charitě v žádném případě. Je jednoduché „žebrat“ o peníze, hrát na city. Jenže to je špatný přístup.

Na daních a všemožných odvodech státu odevzdáváme tolik peněz, že kdyby ti nahoře nerozkradli vše a nechali byť pouhých deset procent, bylo by dost peněz na veškerou charitu (na zmanipulovaných veřejných zakázkách podle odhadu AI stát přichází o cca 40 mld. ročně, tj. jen zde by to dělalo čtyři miliardy). Dál se dá lépe pracovat se zdravotním a sociálním pojištěním atd.

Až charita donutí politiky a spol. lépe hospodařit a ukáže se, že ani tak peníze nestačí, pak bude „žebrání“ oprávněné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

nevěřím. Raději předat někomu konkrétnímu, vědět přesně, kam, na co a komu příspěvek jde. Co se týče „pomoci Africe“, tak to už je vůbec marnost nad marnost – i sama Afrika prosí, ať s tím přestanem, že se se peníze ani věci k potřebným stejně nedostanou, nýbrž si to rozkradou zas jen ti, kteří už sami mají dost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Věřím charitě – i co se týká věcí (např charitní šastníky – osobně zněm dobře lidi, co to ma hlídají) i co se týká peněz (to je přece jen podstatně větší podpora než pád obnošených hadrů). Přímé předání není záruka účinné pomoci – viz příběh Samby. Než bych např. dal něco nějakému bezdomoci přímo (stejně bych narazil max. na toto nejprůbojnější a kdoví jestli nejpotřebnějšího), to raději pošlu peníze sdružení Naděje …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek