Avatar uživatele
ptáč

Věřili byste, že psoriázu lze vyléčit silnou vůlí?

Mně se to povedlo.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, vas999, orwell před 3193 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Lupénka je autoimunitní onemocnění. Posilováním imunity je možné příznaky potlačit. S výrokem „vyléčen“ bych byl ale opatrný.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
orwell

Moc se mi tomu věřit nechce. Psychika je u každé nemoci důležitým faktorem podporujícím úspěšnost léčby, ale není všemocná. Tato nemoc se vyznačuje často střídajícími se stavy recidiv a ústupů, často bez jakékoliv zjevné příčiny. Někdy vymizí po různých operacích, např. odstranění žlučníku, odebrání ledviny, po operaci žaludku, atd. Uvedené „vyléčení vůlí“ může mít příčinu někde jinde, časově se kryjící s psychoterapií a vést k tomuto závěru. Sám s tím bojuji už desítky let a leccos mám za tu dobu vypozorováno. Mně zabírá kromě kortikoidů fototerapie, jinak mám smůlu. Z blízkého okolí vím o případu, kdy se lupénka natrvalo ztratila po porodu, což mně nehrozí. Pokud jsi ochoten poskytnout podrobnější informace jak na to, můžeme to vyzkoušet a navzájem se podělit o získané poznatky. Chce to ale několik stejně postižených lidí ochotných se tomu věnovat. Z jednoho, či dvou případů bych se neodvažoval dělat obecné závěry.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Věřil – zrovna tohle je choroba, u které bych věřil skoro všemu…
😉
Ale i obecně – psychika má pro (vy)léčení výrazný význam, to je známé.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek