hapiky

Věřili byste, že káně má mozek velký (malý) jako své oko?

Nejlepší odpověď
annas

Znám přirovnání, které se užívá v negativním slova smyslu, že má někdo ptačí mozek, takže nic nepochopí, je málo inteligentní.
.
Nedávno jsem se v TV dívala na pořad o pštrosech, jejichž oko je větší než mozek, ale přece jsou inteligentní. Nejsou sami, stejně I ostatní ptáci. včetně káněte.

Ptáci mají v mozku nahuštěné obrovské množství neuronů..

Takže “mít ptačí mozek” je naopak chvályhodné, pokud jde o inteligenci.

Další odpovědi
Drap

Ano, to je skutečnost. Neni tomu třeba ani věřit. Každý kdo zná jen trošku anatomii místních ptáků to ví.

Kepler

Ano, věřil, ptačí mozky bývají obecně malé. Věřil bych tomu i v případě sprejerů, některých řidičů a některých politiků.