kurec

Věřili byste, že Vietnam je až tak levná země?

Točené pivo 5 Kč
Bageta 12 Kč
Ovocný džus 20 Kč
tříchodovou večeři pro dvě osoby za 300 Kč
Jako věděl jsem, že Vietnam je chudší země jak ČR(proto se tu stěhují), ale že až tak?
https://www.do­volena-vietnam-go2.cz/uzitecne-rady/ceny-ve-vietnamu

Nejlepší odpověď
anonym

To se ti jen zdá, protože máš větší plat než oni. Průměrný plat ve Vietnamu se pohybuje okolo 100 – 120 USD (asi 2200 – 2640 Kč). Za nadprůměrný plat se tam považuje už 200 USD (asi 4400 Kč). Cena zboží je tedy k průměrnému platu adekvátní. Pro občany některých západních zemích máme taky relativně levné zboží, protože mají taky mnohonásobně větší plat. ( Tohle je ale spekulativní, protože mají například v Německu na některých místech i levnější věci než my). Pak taky k tomu, že Vietnam je chudší země než my. Tomu bych se ani nedivil, Vietnam je rozvojová země, která se spoléhá hlavně na zemědělství.

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/url?sa=t&rct=j­&q=&esrc=s&sou­rce=web&cd=1&cad=rja&u­act=8&ved=0ahU­KEwjmtcbtjuPcAh­VFQJoKHaBwDV4QFggo­MAA&url=https%3A%2­F%2Fjirizajic­.blog.idnes.cz%2Fblog­.aspx%3Fc%3D351­081&usg=AOvVaw2PliA-VCUDp_nEQ_v-twnY

Další odpovědi
peterd108

Je to zaos talejší země než ČR. V porovnání s Německem je Česko taky dost špatně. Proto až tady bezplatně vystuduji VŠ z vašich daní tak jdu okamžitě pracovat do Německa.

zjentek

Je tam drahota jako prase!

Pivo já mám na Prajzské kvalitní za 8.90 (akce častěji jak běžná cena) a do sklenice si ho otočím sám. Pak ani nemám afty v tlamě.

Bageta 12? Wtf, v Lidlu mám bagetu za 3.90!

Džus stojí stejně a ta 3-chodová večeře bude velikosti té naší 1-chodové, mrkni na ně, jak vypadají.

A PROTO se sem stěhují!

cochee

peterd108: ale studuj VELMI PEČLIVĚ. Protože podle tvých vyjadřovacích prostředků ti to (zatím) moc nejde, odpovídá to tak 6. třídě základky…