tolca

Veri krestane biblickym pribehum, nebo vedi, ze nejsou realne?

Verite jako krestane biblickym pohadkam a neno znate nekoho kdo ano?
Skutecne nekdo veri, ze lidstvo bylo stvořeno z Adamova zebra a ze Noe na lodi odvezl do bezpeci zvirata pred potopou? Podle meho nazoru tomu dnes jiz nikdo neveri.
Exiatuje nejaka studie, ktera se tomuto venuje nebo znate nekoho, kdo se venoval rozboru teto věci?
Nedari se mi najit zadny objektivni fakt zalozeny na pruzkumu.

Nejlepší odpověď
annas

Proč křesťané věří biblickým příběhům je třeba se zeptat na jiném fóru. Zde se dovíte jen názor několika jedinců.

Je vhodnější vložit odkaz do Google a přečíst si reakce odborníků.

Zeptejte se např. vědce Jiřího Grygara, proč je věřící a proč ho víra nebrzdí při poznávání vesmíru.

Některé odkazy jsem vložila níž.

Bible obsahuje Starý a Nový zákon .Starý zákon je souborem původně hebrejských bájí např. o stvoření světa, o zmatení jazyků, potopě světa atd. Nový zákon popisuje život Ježíše Krista.

Jinak obecně
" Bible nám popisuje příběhy obyčejných lidí, kteří zažívají setkání se Stvořitelem světa, Hospodinem. Jsou to příběhy o víře i pochybnostech, o hrdinských činech, ale i selháních. Biblické postavy působí velice skutečně a lidsky, a to právě proto, že na rozdíl od hrdinů antických mýtů skutečně žili a jejich příběhy jsou pravdivé.

V případě biblických textů tedy nejde o legendy a mýty, ale o Boží řeč k člověku, která v sobě obsahuje popis historických událostí dějin spásy, spirituální a etické normy pro život člověka a silný apel ke změně života v souladu s tímto odkazem.atd."

http://milost­.cz/doslovne-nebo-obrazne/

Chyby, rozpory a omyly v Bibli
http://www.my­ty.info/view.php?cis­loclanku=2007030011
https://karel­sykora.blog.id­nes.cz/blog.as­px?c=172129
http://www.gra­nosalis.cz/mo­dules.php?name=New­s&file=article&sid=1005­7&mode=nested&or­der=0&thold=0
http://www.buh-krestanstvi.cz/new­s/rozpory-v-bibli/

atd.

Každému, co jeho jest. Každý má právo věřit tomu, co mu vyhovuje a třeba i posiluje., ale neměl by druhým vnucovat svůj názor. Podle statistiky věřící, opravdoví věřící, žijí déle. Stejně ja Hříšník mu bude odpovídat ze svých skutků.

Třeba Desatero božích přikázání nepovažuji za nesmysl, jeho dodržování platí či by mělo platit i pro nevěřící. Proč z Bible vycházel Kodex budovatele socialismu? Nebo tzv. smrtelné hříchy, které jsou uvedené v bibli, určitě ubližují v životě nejen věřícím lidem.

Je to kniha víry, nikoliv kniha vědy obsahující skutečnou historii z dnešního pohledu. Ukazuje na svět lidí, kteří „knihu knih“ tvořili a měli jiný pohled na svět, než máme dnes.

Pro věřící je oporou, pro někoho kámen úrazu. Ale stále je to nejčtenější a nejpřekládanější kniha, které inspiruje umělce atd.

Že je něco nevysvětlené, neznamená, že je nevysvětlitelné, dá se chápat jinak, často jde o alegorii, Bez bližších vysvětlení jsou některá místa nepochopitelná,.

Podobné dotazy a odpovědi na ně najdete v archivu, i když možná byly trochu jiné.

Další odpovědi
Altair-AC

Jak kdo …Někdo se v tom utápí v domnění že to je a někdo v to nevěří

Drap

Doposud to nikdo vědecky vše nepotvrdil, ale ani nevyvrátil.

Mc Merkurion

… kdyby tomu nevěřil, nebyl by správný křesťan, asi tak … tvůj názor je velmi mylný, věří tomu stále dost nadšenců …