hapiky

Věří ještě svět čarodějům, nebo pro ně už není místo, ani uznání jejich schopností?

https://www.de­nik.cz/ze_sve­ta/carodej-placeny-novy-zeland-konci.html

Nejlepší odpověď
annas

Čaroděj z odkazu byl ojedinělý, protože byl ve službách státu,

Nikdy jsem se s čarodějem či čarodějkou nesetkala, ale určitě existují,. Jsou to lidé, kteří mají určité schopnosti, vnímají energii, , umí naslouchat a pomáhat na úrovni těle i duše těm, těm, kdo jim věří. Vše souvisí s něčím …

"Jedna čarodějnice má za sebou úspěšnou péči jako zaměstnanecký právník.

Osmatřicetiletý muž, kterým se někdy říká Myrddin, se ale také účastní aktivity, které raději utajuje.

Myrddin je hlavou čarodějnické smlouvy v Lancashire v hrabství v Anglii.

Řekl: „Neděláme nic zlověstného, ​​jako je uctívání ďábla, ani nepřinášíme lidské ani zvířecí oběti.

„Ctíme, ctíme přírodu a děkujeme jí. . Oslavujeme roční období. Není to všechno krvavé a krvavé. Na konci oslavujeme život a znovuzrození, v zimě pak rozklad a smrt, abychom uvolnili cestu novému životu.

Podle Myrddina stále o 400 let později předsudky vůči čarodějnicím existují.

Řekl: „Přichází to z nevědomosti a strachu z neznáma, a to je důvod, proč se rituály a oslavy konají tajně.“

Existuje i čarodějnická škola.

Jedna z čarodějek řekla: „Používáme kouzla, abychom konaly dobro. Nikdy neděláme ošklivá kouzla. Vždy jsou taková, , aby život nabral lepší obrátky.

O kouzlení tvrdí:

„Když dostaneš narozeninový dort, sfoukneš svíčky, budeš si něco přát. Zvedneš svou energii, soustředíš se, když si něco přeješ. Ale nikomu neříkej, co to je – v podstatě je to kouzlo.“

Secret life of modern-day witches – BBC News

https://www.bbc­.com/news/uk-england-lancashire-19211852

Proč jsou čarodějky vnímané negativně – něco z historie,.
https://empati­a.cz/clanky/vzta­hy/carodejky-proc-je-vnimame-negativne/

„Lidská duše je schopná vyvinout energii, která je těžko pochopitelná – nenávist a lásku, závist či radost. Je možné ji využít k dobrému či zlému, k bílé nebo černé magii. Černá magie spočívá v nenávisti – a bílá v silách lásky.“ — Otfried Preussler německý spisovatel 1923 – 2013

Zdroj: https://citaty­.net/temata/ma­gie/

Další odpovědi
da ny

Určitě věří.
Zdarma i za peníze.
Mají různé podoby, schopnosti a obejdou se bez hábitů. :)
Čarodějové/ča­rodějky tady byli, jsou a budou. Magie tu je, bílá i černá. Říká se každá „magie“ je nežádoucí (špatná i dobrá).
Kouzlit se svým životem, správně/vhodně si přát, v souladu s Přírodou a Vesmírem, může každý člověk.
Učení Saint Germain (SG) je, za určitých okolností (pokud člověk, nejčastěji západní, křesťanské společnosti dospěje k cestě k němu) dostupné „vhodnému člověku“.
Mniši ve švýcarských klášterech toto učení intenzivně studují minimálně po dobu 9 let. Pro člověka je to na celý život. Na pochopení, použití v praxi často jeden lidský život nestačí.
Jiný kraj, jiný mrav. Na světě jsou další kultury, společenství, které mají/ovládají svá „čarodějnická umění".

df

Na youtube maji sve kanaly

Disraeli

Dalo by se říci, že většina ne, takže všeobecně ne. Jsou skeptičtí, či zaujatí. A většina z těch, co některým věří, se skoro zcela jistě nechává klamat šarlatány (to říkám jako někdo, kdo jinak na nadpřirozeno a podobně věří… ale nevěřím lidem).
Nejproslulejší světoví „čarodějové“ jsou kouzelníci, iluzionisté (triky, pomůcky, dokonce i technologie, představení, hra s lidskou myslí nebo davovou psychologií). Takže ano, těmhle věřit můžeme, protože ti o sobě ani nějak netvrdí, že něco reálně nadpřirozeného umí. Jen to tak občas prodávají, ale každý ví (nebo skoro každý), že jsou to iluze.
Další, kteří se sanží propagovat, by se dali rozdělit na naprosté podvodníky a na blázny, kteří tomu, co dělají i věří (pochopitelně jsou to snílci, naivkové a nic neumí, jen si to možná přejí, párkrát si možná přečetli nějakou knihu zabývající se esoterikou a jsou tím nadšeni – ale to je vše, zbytek si nejspíš nalhávají). Hlavně ne ty „věštkyně“ z youtube, TV nebo podobní lidé z internetu (už jen logicky, pokud by někdo takové schopnosti měl – opravdu by vystupoval a prezentoval se tak, jako oni a určitě by měli zapotřebí něco takového?, vyjímkou by mohli být NĚKTEŘÍ astrální cestovatelé, kteří se o to chtějí podělit, popsat zkušenosti atd.).

Pokud někdo něco reálně umí (a já věřím, že určitě jo), tak si to nechává pro sebe nebo pro blízké, maximálně někomu pomůže, když je to potřeba a disponuje nějakou takovou schopností, která mu to umožňuje. Pro ně je to důchovní a jiná cesta, osobní růst, nejen po stránce fyzické. To by mohli být někteří šamani (Jižní Amerika nebo Afrika), jogíni, astrální cestování, léčitelé a nepřímo i ti, co léčí alternativní medicínou.
Astrální cestování je třeba naprosto potvrzené, nikdo nepopírá ani nezpochybňuje, že tento jev existuje. Jen vědci si myslí, že to jsou halucinace „pokřiveného vnímání“ vytvořené v mozku.. přestože to nemají prozkouamné a přestože se to vyskytuje tisíce let u všech kultur (duchovně vyspělejších, než jsme my, jako třeba Egypt aj.) a astrální cestovatelé už mnohokrát potvrdili své cesty, například tím, že popsali, kdo co dělal v tu a tu doby, aniž by to reálně mohl nějak vědět, když „spal“ a podroboval se experimentu.

Telepatie a různé další věci, které občas někteří nazývají důmyslně 6. smyslem nebo podobně, určitě i telekineze, jasnovidectví mohou existovat, stejně jako duše a věřím třeba, že lidská mysl, myšlenky nemají hranic. Myslím tím, že (jednou) bude možné dokázat cokoli jen pouhou myšlenkou.
I rádiové vlny nebyly jen na úrovni sci-fi (jako mnohé vědecké objevy nebo vynálezy), ale přímo nadpřirozena. Ono nadpřirozeno a věda si nemusí odporovat, jen to věda ještě neumí logicky popsat nebo spíš pochopit a prozkoumat. Vše, co ještě neprozkouamala a nepotvrdila, je buď sci-fi nebo nadpřirozeno a fantazie/hyp. teorie. A většinou takové věci, co zavánějí nadpřirozenenm šmahem zavádějí, i mnozí vědci a psychologové razantně popírají existenci duše nebo něčeho, co přesahuje lidskou „přirozenost“ a chápání.

paul1

Určitě nějaké příznivce mají, já sám občas pochybuji o realitě.

Disraeli

„A většinou takové věci, co zavánějí nadpřirozenenm šmahem *odmítají a zpochybňují,…“