Veřejná služba města Jeseníku

Chodím vykonávat veřejnou službu a to již od července tohoto roku.Za tuto službu dostávám 420.kč. Když prý půjdu na nemocenskou, bude mi odejmuta dost velká částka,ale já si myslím, že za nemoc nikdo nemůže, ne? Tak proč odejmout peníze? Bydlím sama v bytě a starám se o dvě nezletilé děti.Nemůžu si dovolit přijít o 1.800 kč, z čeho zaplatím nájem? Tento zákon je nanic!!!!!!

Odpovědi
Lencis

Ať už je vaše situace jakákoliv, pokud nemáte životní minimum, měla byste zajít na nejbližší úřad sociálního zabezpečení a zažádat o pomoc.

Celková výše životního minima domácnosti se spočítá jako součet životních minim jednotlivých členů.

Jednotlivec 3 126 Kč
Nezaopatřené dítě do 6 let 1 600 Kč
6 až 15 let 1 960 Kč
15 až 26 let 2 250 Kč

dle tohoto si můžete vaše minimum spočítat.