lluun

vennův diagram, nerozumím principu

Ahoj, nerozumím vennovím diagramů. Nemyslím slovní úlohy , ale prostě takovíto ,,vybarvování,, množin. třeba když je A průnik B průnik c doplňek. Tak nevím co z toho ,,vybarvenýho,, je výsledek :( . Jednou to je to kde je jdena barvička, jindy kde sou všehcny barvičky, jednou to je kde je jedna barva i křížený atd . je v tom nějakej systém ? Protože já ho v něm nevidím…
Díky za odpověď

Odpovědi
mosoj

Tak se nám to vybarvilo.

arygnoc

to napred musíte pochopiť, čo je to množina, podmnožina, prienik, zjednotenie, doplnok, rozdiel množín, totožnosť, …

a potom to zrazu uvidíte i v tých farbičkách.

venov diagram je iba grafické vyjadrenie vzťahu množín a prvkov.

skúste pozrieť http://www.ma­tematika.cz/ – sú tam pekene vysvetlané vzťahy jednotlivých prvkov vo venovom diagrame.
ale napred je fakt dobré poznať teóriu.

;-Q