Martas

Mohu dát venkovní ibišek na zimu do zahrady?

Venkovní ibišek.Prosím o radu, mám ze semínek letos vypěstovaný venkovní ibišek je velký asi 50 cm a už mi i kvete, mám je v květináči a nevím kam s nima na zimu, zda je už můžu dát do zahrady, anebo ještě na zimu schovat domu a na jaře vysadit. Jde mi o to, aby mi nezmrzly. Děkuju všem za odpovědi.

Odpovědi
gecco

Do jara jej nech doma, už by nestihl pořádně zakořenit. Pokud máš kde, můžeš jej zazimnit (ibišky to mají rády).
Příští rok – pokud se domníváš, že přes zimu nevymrzne (jak kde), jej zasaď někam do závětří.
😉