michaela17

Jak řešit velmi těžkou životní situaci?

Je mě 18 let a studuji na Průmce rok, Před tím jsem si udělala 2 roky na zdrávce, a odešla jsem kvůli tomu, že jsem na praxi nebyla připravená a tak jsem si řekla, že si na Průmce odstuduji 1 rok abych nemusela jít pracovat, a ještě tento rok se chci vrátit si dodělat Zdrávku ale jde o to, že na Průmce propadnu a máma mě potom vyhodí z baráku a já nevím jak se mám osamostatnit když nejsem vyučená v ničem vyučená

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Osamostatnit se můžeš, ale bude to hodně těžké.

Můžeš zajít na ÚP a tam si požádat o dávky v hmotné nouzi, najít si bydlení (intr, ubytovnu) a požádat ÚP o dávky na bydlení. Pak budeš muset podat k soudu žalobu a požadovat po rodičích výživné, jako student na to máš nárok (i když tady je nedávný sporný rozsudek), ale i přesto ÚP bude chtít, abys o výživné žádala. Také si podáš žádost o přídavky na dítě, od 18 let je pobíráš ty.

Jak si na praxi nebyla připravená? Už seš připravená? Určitě?

Myslím si, že by sis měla ujasnit co vlasně chceš, zda tu zdrávku opravdu chceš studovat, ať zase nestuduješ zbytečně:-(((

Pak máš ještě další možnost, nestudovat a jít do práce, ovšem počítej s tím, že nikde se o tebe prát nebudou:-((( Dostaneš práci za minimální mzdu:-(((

Upřímě, pokud by mé dítě 3 roky studovalo-nestudovalo, tak ho taky „pošlu do světa“

Další odpovědi
ReHu

A co jsi dělala celý rok, když víš, že když propadneš, doma tě vyhodí?

ten který je

Na tu zdravotní školu raději zapomen,nechtěl bych ležet někde v nemocnici a být odkázán na tvou pomoc.Ona ta praxe je práce s lidmi že?

setapouch

Udelej neco pro to, aby maminka videla, ze si zaslouzis treti sanci. Predlozil bych ji napr. takovyto plan:

  1. uvedomim si, co chci dostudovat, zvazim pritom vsechny klady i rizika
  2. najdu si brigadu
  3. najdu si doucovani na predmety, ktere mi nejdou.
  4. doucovani zaplatim z brigad, co zbude, dam na domacnost
  5. pozadam o rok shovivavosti, behem toho roku dokazu, ze predchozi body myslim vazne.

mosoj

Kdyby toto psalo 14 leté děvče tak to ještě dokáži pochopit.
Ono to o vyhození z baráku nebude, pozpytuj si svoje svědomí.
Protože zajisté nebudeš vědět co je zpytování svědomí
viz. odkaz :
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zpy­tov%C3%A1n%C3%AD_sv%C4%9­Bdom%C3%AD

michaela17

Já se na zdrávku chci vrátit a udělat si maturitu, je to stejné jako bych propadla
A mimochodem nikdy v životě jsem se nesetkala s tím, že by nějaký rodič vyhodil své dítě kvůli tomu že propadlo
A jinak já přídavky na děti beru ale žalovat mámu teda nechci, co si našla chlapa moc na mě platit právě nechce
A právě si tedy asi musím najít práci a školu si dodělat dálkově, ovšem otázka je, kam mě vezmou se základní školou