Nela56

Velmi rychle se mi mastí vlasy. Co s tím?

Dobrý den, už docela dlouho si musím mít hlavu každý večer, jinak bych měla ráno vlasy mastné, ted ale během koronaviru jsem si začala mýt vlasy ráno (nemusela jsem utíkat na autobus, takže jsem měla dostatek času). Jenomže asi kvůli tomu se mi ted začaly mastit ještě více, a když si je večer umyju, tak ráno už to prostě není ono, nevypadají, jako umyté první den… Není to špatným mytím ani špatným šamponem, začalo to až ted, posledních pár týdnů… Budu moc ráda za rady, potřebovala bych něco, aby vlasy vydržely pěkné a čisté alespon jeden den :(

Nejlepší odpověď
Gonfaloniér

Čím častěji ty vlasy myješ, tím víc se ti budou mastit. Nepožívej žádný šampón, alespoň na čas. Pár dní vlasy vypadají divně, možná jakoby mastně nebo naopak jakoby suše, protože byly nonstop zvyklé na šampóny, ale po pár dnech (myx týdnech) budou lepší než, když jsou myté šampónem. A už si je nebudeš muset mýt každý den, ale třeba jednou za 3 dny. Po delší době uvidíš výrazné výsledky. Častým mytím zbyvuješ pokožku prospěšných a ochranných látek, které se na hlavě tvoří.
Popřípadě můžeš používat jiné (přírodní) věci místo klasickcýh šamponů. Doporučuje se často i jablečný ocet. Jsou i různé rostlinné šampony bez chemie.
Klasické šampony stejně nejsou pro vlasy přirozené ani vhodné. Přirozená je pro ně hlavně jen voda.

Viz mytí vlasů bez šamponu
https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=myt%C3%AD­+vlas%C5%AF+bez+%C5%A1am­ponu

Další odpovědi
paul1

Dobrá rada, či rady od „Gonfalonier“, jen bych je z vlastní zkušenosti doplnil o poznatek, že je lepší umývat si hlavu jen vlažnou vodou. Při moc teplé se vlasy rychleji zamastí

Drap

Pomůže ti i mytí odvarem z kopřiv, popřípadě březovou vodou.

nyjono

Že se vlasy mastí více po častém mytí je zasraralý mýtus.
Používej šetrný šampon, vlasy jen jemně promni a pokožku jen zlehka.
Po večerním mytí se vlasy intezivně otírají o pokožu, kde se maz vylučuje a polštář. Proto vypadají hůř, než po ranním mytí.
Zkus vstávat o 30 min dřív.

Gonfaloniér

K mytí vlasů bez šamponu se používá i žitná mouka.
Já si je ale myji jen vodou, jednou cca za 2 týdny použivám (přírodní bylinný) šampon. Ale nemám etrémně dlouhé vlasy, tak holky to s tímhle mají asi složitější.

„Mytí vlasů bez šampónu funguje. Musíte ale vědět, jak na to“
https://styl.ma­gazinplus.cz/kra­sa/1008-myti-vlasu-bez-samponu-funguje-musite-ale-vedet-jak-na-to.html