Miroslavst

Velmi by mě zajímalo

jak krtek ke kalhotkám přišel?

Nejlepší odpověď
myšpulín

Pod zemí nacházel různé drobnosti, které neměl kam dávat a to ho mrzelo, tak mu kamarádi pomohli ušít jeho krásné modré kalhotky s kapsami 🙂

Další odpovědi
bigbít

sehnal si materiál, vypěstoval si len a pak už jen obcházel ostatní, aby mu pomohli-čáp, rak, žáby, mravenci…a pak byly modré kalhotky s kapsami na světě…

Vosic

Tady to máš 😁

Zdroj: http://www.det­skepohadky.cz/po­hadky/krtecek/jak-krtecek-ke-kalhotkam-prisel/

kapka

To bylo tak, pan Zdeněk Miler dostal zakázku nějak názorně dětem vysvětlit proces, jak se vyrábí látka a z ní oblečení. Mohl to zpracovat jakkoli. A vymyslel krtečka. Prostě někdy se opravdu zadaří. 🙂

rybíz

Koupil je u chuangťangů!

kapka

Pojala jsem schválně otázku jinak, než ostatní. To, jak vznikl tento nádherný příběh a zároveń postavička krtečka, jsem četla v nějakém časopisu.

Miroslavst

Děkuji.