Píďule

„Velký výr letí před malým větrným vírem oba v_ry jsem dobře viděl.“ Napíšeme tvrdé y?

Nebo měkké i

Nejlepší odpověď
annas

Otázka se několikrát opakuje – viz archiv

Naposled byla otázka vložena před 32 dny

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/lze-rici-vetu-kterou-nelze-dle-

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=v%C3%ADr%20a%20v%C­3%BDr%20

Další odpovědi
iceT

Nenapíšeme nic, jelikož v psané formě v jedné větě to nikdy nelze napsat pravopisně správně. Ale je možné větu rozvést, pojmenovat hlavní aktéry jinými slovy, a hned máme řešení. Zkus to.

A taky udělej pořádek v interpunkci.

ivzez

Ne, nenapíšeme.
Tu větu nelze takto napsat. Správně by bylo:
Viděl jsem výra i vír.

nyjono

Otázka celkem dobrá, ale bylo by dobré, jednotlivé věty oddělit tečnou a novou větu začít velkým písmenem. Toto je sesmolený blábol.

orwell

A což takhle slovo, které je předmětem dotazu či sporu vynechat? Myslím si, že i tak je smysl formulace jasný. Ještě bych před „oba“ doplnil buď čárku, nebo spojku „a“.