sofid

Velká spotřeba vody při splachování.

Dorbý den, bydlím v paneláku a zdá se mi, že když spláchnu, tak se spláchne strašně moc vody (i když zmáčknu jen tu menší část a né celou, jestli víte co myslím) nevíte proč je tak velká spotřeba vody při splachování, nejde to nějak zregulovat? Velice mě to mrzí, když vidím kolik vody odteče zbytečně pryč…
Doplňuji:
Beer4Real- jj taky tak dělám ale kolikrát mám obavy že příjde návštěva a v ten moment mi bude doslova trapně ale máš pravdu tak se dá relativně ušetřit jak voda tak i finance :)

Nejlepší odpověď
zzzzz

No pokud splachujete tím úsporným systémem, tak myslím, že je to tak akurát. Je potřeba spláchnout i bakterie, a obávám se, že méně vody, než používá úsporný splachovač už použít nejde. Vždyť už tak to často nechce spláchnout papír.

Další odpovědi
Alesh

Tak nepochybně to jde seřídit v nějakém intervalu, kolik vody se má načerpat a následně tepy použít na spláchnutí. S těmi splachovadly s dvěma tlačítky nemám zkušenost, ale u těch, kde je jen jedna možnost spláchnutí stačí dát níž plovák a pak se do zásobníku nenačerpá tolik vody, tudíž se i následně spláchne míň vody.

mosoj

Pitná voda na splachování je v každém množství zvěrstvo . Bohužel.

suaeda

Na internetu jsem před časem viděl nápad z Anglie. Do malých bytů (něco jako garsonky) namontovali nějaký kombi záchod s pračkou. Nahoře byla pračka a pod ní zásobník na odpadní vodu, kterou se splachoval záchod pod pračkou.
Jinak jeden můj kamarád – velký kutil si již na několika místech v baráku vyvedl třetí vodovodní potrubí, které je napojeno na jeho studnu. Problém je, že jakmile sníží spotřebitelé spotřebu čehokoliv nejen vody, tak provozovatelé okamžitě navýší stálé platby (paušál)

anonym

Těš se, další z nařízení EU bude na méně spotřeby u WC to má být 3– 5 l. Je to o jeden litr méně oproti tomu současnému, úspornému. Někdy před 3 týdny o tom byla zpráva v tisku.

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/ct24/e­konomika/248604-eu-chysta-neotrelou-usporu-vody-mene-na-splachovani-v-zachodech/

Stingo

Tak to si výrobci hajzlů budou mnout ruce.
Doplňuji:
Měli by zavést do domů a bytových jednotek ještě jednu rouru, kam by hnali užitkovou vodu. Taky mi to přijde škoda splachovat pitnou vodou…

marci1

Také je mi líto té pitné vody. Někdo si do splachovací nádržky dává pet láhev. Při splachování menším množstvím vody se ale zase usazuje v míse rez. No jo, kdyby šlo nějak splachovat užitkovou vodou, to by bylo.

Beer4Real

Dělej to jak já.
Já splachuju tak jedenkrát za dvě až tři potřeby.
Nechám to tam, zaklapnu to poklopem aby to nesmrdělo a až se tam udělám potřetí, tak na večer tu žumpu spláchnu.
Ani netušíš jak se dá takhle ušetřit.

arygnoc

pomoc je jednoduchá:

do nádržky dajte obyčajný pohár na zaváraniny – tzv sedmičku (bez viečka, dnom dole, proste aby bola plná vody..
pri každom splachovaní ušetríte 7 dcl vody.

ono sa to nezná, ale v súčte za rok, 5 rokov, 10 rokov sa jedná o slušné množstvo vody.

súhlasím, že splachovať pitnou vodou je barbarstvo.