Paruetik

Velká podváha co s tím?

Dobrý den, jen mi 13 let a vážím jen 41Kg. Co mám dělat abych přibral? Samozřejmě jím vždy 2 rohlíky ke svačině ve škole, poté oběd ve škole, další svačinka půlka krajíce chleba+nějaké ovoce, poté už jen večeři(polévka+jí­dlo), ale stejně přiberu za rok jen 1Kg. Co s tím mohu dělat? Děkuji za odpovědi
Doplňuji:
Měřím přibližně 170 cm.

Nejlepší odpověď
mosoj

Slaď hroznovým cukrem ( glukopurem).
http://search­.seznam.cz/?q=glu­kopur+pro+d%C4­%9Bti+d%C3%A1vkov%C3%A1n­i&aq=6&oq=glu­kopur&sourceid=szn-HP&thru=sug

Nebo mlsej energit.

http://vitaminy-mineraly.eod.cz/vi­taminy-a-multivitaminy/mul­tivitaminy/ta­blety-a-kapsle/vitar-energit-multi-citron-50-tablet

Na tučný se vykašli.

Další odpovědi
Geesha

a kolik měříš?

LeVovič

Ve tvém věku jsem vážil jen 16 kilo a to jsem byl vysoký :) ale to, že někdo nemůže přibrat, i když by chtěl může být kvůli hormonům. Pokud chceš přibrat, tak by sis měl dojít ke svému lékaři a on tě vyšetří :)

btw: dnes je mi 22, měřím 186 cm a vážím 60 kilo ;)

štamgast

No jez ještě víc a hodně tučného, smaženého a sladkého. Co já bych za to dal.

Lorrien

Hola, neboj, to jsou hormony, časem se napravíš. :) Taky jsem vážila (a ještě vážím) malinko, ale tak já jsem ženská a pořád ve vývinu (16), tudíž se může ledacos změnit.
Ale co pro to můžeš udělat: rozhodně žádné nezdravé jídlo, poslechni mosoje, musíš jíst kalorie, ne tuky, akorát by se Ti zvýšil cholesterol a měl bys zdravot. problémy. Pokud máš rád ovoce, rozhodně doporučuji banány, ty jsou na přibírání nejlepší. Jez máslo, ne margarín, ať se Ti v těle vstřebají vitamíny a spol. Jestli se vyžíváš ve slaném, jez hodně oliv, jsou zdravé a mají vysoký podíl kalorií.
Mně pomohlo posilování– nabrat svalovou hmotu je pro některé z nás jednodušší než zvětšit tukové zásoby. Potom až Ti bude 18, můžeš zkusit začít kouřit a pak přestat, to podpoří chuť k jídlu (vtip, sice je to pravda, ale nedělej to). Když už jsme u té chuti k jídlu, kup si vitamín B12 (cobalamin), ten ji podporuje (jinak se nachází ve vejcích, mase, mléce,…, v ničem přírodním není, takže pokud jsi vegetarián nebo vegan [chválím Tě a jsem na Tebe pyšná], budeš určitě potřebovat nějaký doplněk stravy s cobalaminem).
Pakliže to nepůjde touto cestou, běž k doktorce, něco může být i špatně (škrkavka a podobné potvůrky). Hodně štěstí. :)

marci1

Velko chybou je, že nesnídáš. Odpolední svačina : 1/2 krajíce a chleba se mi zdá pro 13letého chlapce málo. Jsi stále ve vývinu.

fandosaurus

Pij hodně energy drinků a nehejbej se :) to pomuže… :D