Velká hospodářská krize (1323–33)

Kde vypukla? Jeji pricina? Proč se rozširila po celem svete? Kde se projevila nejvice a proč? důsledky krize? ..ahoj..a předem děkuju..

Odpovědi
kenyrts

Velká hospodářská krize (někdy též Světová hospodářská krize, nebo Velká deprese) je označení pro velký propad akcií na americké burze a následovný hospodářský kolaps v roce 1929.

V důsledku tohoto krachu se de facto zhroutily ekonomiky po celém světě mimo SSSR. V době krize si mnoho lidí myslelo, že kapitalismus skončil a došlo k přesvědčení, že na vině je demokratický systém. Toho využili hlavně fašisté a komunisté, kteří slibovali pád demokracie a nastolení pevných systémů. Velká hospodářská krize byla překonána až v polovině 30. let 20. století a všeobecně se soudí, že právě ona byla jednou z hlavních příčin druhé světové války.
více na tomto linku:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vel­k%C3%A1_hospod%C3%A1%C5­%99sk%C3%A1_kri­ze