Pavel1212

Velká a malá písmena

Jaké B/b napíšu ve spojední „Moravia _anka“?
To slovo „banka“ se taky počítá jako název?

Nejlepší odpověď
Drap

je to součást názvu, bank je hodně malé b

Další odpovědi
annas

Pojmenování některé instituce je těžké napsat pravopisně správně. Nevíme, zda se opravdu banka jmenuje jen Moravia, nebo celý název je Moravia Banka a je takto zapsaný v rejstříku, i když banka je obecný pojem. Protože však pojmenovává nejen finanční zařízení, ale i budovu, mělo by být správně malé b – Moravia banka.

Pravidla uvádějí, že ne každý uživatel zná oficiální označení instituce, proto se počítá s jistým kolísáním.

quentos

je-li součástí názvu obecné podst. jméno (jako třeba banka), napíše se s malým písmenem. Výjimkou jsou názvy měst a obcí.

baghira

Záleží i na tom, jak je zapsaná v obchodním rejstříku nebo podobných dokumentech. Pokud je tam s velkým, píše se s velkým a přes to nejede vlak.