Velká a malá písmena

Ve vetě píšeme si pravidelně k vánocum bude jaké v?

Nejlepší odpověď
quentos

Vánoce jsou vždy s velkým (název svátku), zato „vánoční svátky“ vždy s malým (příd. jméno odvozené od vlastního píšeme v ČJ s malým).

Další odpovědi
annas

Podle poslední úpravy pravidel si přejeme: veselé Vánoce, radostné Velikonoce, ale hezké vánoční svátky, příjemné velikonoční svátky.
Většinou připojujeme přání do nového roku – přejme, aby celý příští (tedy nový rok) byl plný štěstí. Když napíši Nový rok, tedy přeji jen pěkný 1. leden.

Radovan M

Myslím si že velké – je to název 🙂

Blecha

velké

lejla37

Velké. Vánoce jsou název svátku, proto.

panenka

k vánocům píši velké V.