GangstaHelper

Velikosti kol

Jak se pozná velikost kola (bicyklu) a jak se určuje, pro koho je který velikost vhodná?

Moje je myslím 24 nebo 26 a připadá mi, že už je mi malé.

Odpovědi
panenka

zde v odkaze posílám tabulku velikosti kol

Zdroj: http://www.jiz­dnikola.net/?jak-vybrat-velikost-kola,354

Vicki

Taková laická rada je,že když si sedneš na kolo,tak by ses měl špičkou nohy dotknout země a při šlapání bys neměl mít nohu propnutou v koleni,ale mírně pokrčenou.Právě jak jsme různě stavění tak se to nedá jednoznačně podle daných velikostí brát.Např.já jsem malá-162cm,měla bych mít velikost mezi 16–17 a jelikož mám delší nohy tak mám 20.Důležitější je velikost rámu-ten se nedá- na rozdíl od sedadla a řídítek nastavit.