Anonym*****

Velikost XXL je větší než velikost XL. Tak jak to, že je XXS menší než XS nebo S?

Nejlepší odpověď
quentos

Protože X znamená „extra“, což u velkého zveličuje velikost, zatímco u malého to „zveličuje malost“. L znamená „large“, tedy „velký“, zatímco S „small“, tedy „malý“. Takže zatímco „extra-extra velký“ je větší než „extra velký“ a to je větší než „velký“, „extra-extra malý“ je menší než „extra malý“ a to je menší než „malý“.

Další odpovědi
johana 56

Každý výrobce má (bohužel) jiné značení velikosti. Stává se běžně, že XL je menší než S. Proto dávám přednost vyzkoušení ‚na vlastní‘ velikosti…

Alesh

Je to jako teplo, velký teplo a zima a velká zima. Taky když je velká zima, není ti teplejc v porovnání s tím, když místo tepla je velký teplo.

marci1

XXL je větší než XL a XS a XXS je menší než S. Elka jdou směrem nahoru, eska směrem dolů. Tak to je. 🙂

Edison

A co je XXM? 😁

elkon

Není nad to, v dnešní době vše vyzkoušet, velikosti stejně většinou nesouhlasí a to platí i pro boty.

Kepler

Sice jsem se s takovými velikostmi nesetkal, ale zřejmě je to proto, že přidané X znamená ještě menší, NEBO ještě větší, než to předchozí. Jinak by ses velikostí XXS dostal na velikost S. Stupňování pocitu tepla je trochu jiné, v tom se Alesh mýlí. Ťoplyj – óčeň ťoplyj – Maxim Górkij!